У Києві запроваджується багаторівнева система електронної демократії
Середа, 21 жовтня 2015, 18:40Tweet |
Як стало відомо ГО “Перспективи Києва,” реалізовуючи проект «Kyiv Smart City», у столиці запроваджується багаторівнева система електронної демократії, що дозволяє мешканцям брати участь в управлінні містом та впливати на рішення влади. Про це зазначив перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов на прес-конференції «Kyiv Smart City: електронна демократія в Києві».
«Нещодавно міською владою на чолі з Віталієм Кличком було започатковано серію інноваційних міських проектів «Kyiv Smart City», реалізація яких поставить Київ в один ряд з передовими столицями світу. Ми робимо діяльність органів місцевої влади максимально зручною для киян. Ми демонструємо повну відкритість своїх дій, у тому числі і у сфері фінансів, управління майном, що і є електронною демократією в дії», – зазначив Ігор Ніконов.
Перший заступник голови КМДА зауважив, що багато сервісів та послуг вже доступні киянам через інтернет. Наразі втілено третій етап проекту «відкритий бюджет», завдяки якому кияни мають змогу отримувати інформацію про бюджетні витрати до рівня конкретних отримувачів коштів – шкіл, лікарень тощо. У системі електронних закупівель вже проведено 2404 закупки, завдяки яким економія бюджетних коштів склала 17 млн грн. Окрім того, мешканцям міста тепер доступна інформація на спеціальних порталах щодо усіх об’єктів комунальної власності (їхнього стану, вартості оренди) та будівництв. Уже 21 адміністративна послуга переведена в електронний формат, що дозволяє отримати деякі документи, довідки в режимі онлайн. Завдяки «бюджету участі» громадськість має змогу долучитися до формування бюджету міста.
Постійно розширюється функціональність картки киянина. Так, планується запровадити систему «Електронний рецепт» для інсулінозалежних хворих. Це дозволить сформувати єдиний реєстр і реалізувати можливість отримання інсуліну за електронним рецептом і його інтеграцією з карткою киянина, яка буде слугувати інструментом ідентифікації.
Перший заступник голови КМДА також розповів про наступні кроки розвитку столиці як «розумного міста». Так, наразі у столиці працюють над створенням інтелектуальної транспортної системи та єдиного диспетчерського центру контролю за роботою автотранспорту.
«Спільно зі Світовим банком ми почали розробку нової транспортної системи міста, що має на меті оптимізувати потоки громадського транспорту. Водночас, ми плануємо створити єдиний диспетчерський центр, що дозволить провести якісну транспортну логістику, ефективно використовувати наявний автопарк, знизити експлуатаційні витрати комунальних підприємств та підвищити виробничу дисципліну водіїв», – зауважив Ігор Ніконов.
Він також додав, що реалізація подібних проектів стала можливою завдяки залученню інвесторів для розробки інноваційних управлінських рішень. Так, міська влада на чолі з Віталієм Кличком має підтримку у запровадженні «Kyiv Smart City» з боку міжнародних компаній, фондів та громадськості, а саме: компанії SAP, Міжнародного фонду «Відродження», USAID, Національного агентства ICTCompetencecenter, NDI.
Як повідомлялось раніше, до 2020 року Київ опиниться під повним контролем камер відеоспостереження.
Нагадаємо, у Києві пройшов форум “Розумного міста”.
Джерело: “КМДА”.
Добавить комментарий