Змінимо разом
   столицю на краще!

Із зони ЧАЕС у Київ вивозять гриби, яблука і пісок

Понеділок, 28 вересня 2015, 10:42
Із зони ЧАЕС у Київ вивозять гриби, яблука і пісок

Як дізналась ГО “Перспективи Києва”, днями правоохоронці затримали трьох осіб, які намагалися вивезти із зони відчуження ЧАЕС близько 1 тис. кг яблук. У міліції кажуть: ловлять таких “нелегалів” майже щодня, а чорнобильська продукція цілком може продаватися в столиці.

У вересні зафіксовано небувалий сплеск затримань за спроби вивезти продукти із забороненої зони. Останній випадок стався наприкінці минулого тижня. Як розповідають у ГУВС Київської області, троє жителів Поліського району хотіли провезти на гужовому возі із зони відчуження 52 мішки яблук вагою близько 1 тис. кг — фрукти вони збирали на території відселених сіл. “Це не перший випадок. У вересні на подібному правопорушенні вже потрапляли двоє людей: тоді один чоловік намагався вивезти близько 500 кг яблук, другий, на тракторі – 300 кг. І таких випадків багато. Порушників затримують практично щодня. Цілими сім’ями в зону відчуження ходять за ягодами, виловлюють рибу, б’ють звіра. Хіба що грибників було поки небагато, бо сухо. Потім все це може виявитися у продажі в Києві і області”, — каже речник міліції Київської області Микола Жукович. За такими фактами відкриваються кримінальні провадження. Найчастіше — за ст. 267-1 КК “Порушення вимог радіаційної безпеки”. Покарати порушників можуть як штрафом (від 850 грн просто за вивезення продукції), так і в’язницею до 5 років в’язниці, якщо була мета продати вивезене).

Але спокушають “контрабандистів” не тільки продукти харчування. Так, в середині вересня в районі відселеного села Лелів було зупинено два КамАЗи, кузова яких були набиті піском. “Жодних документів на вантаж у водіїв не було. Водії були доставлені в міліцію, почали перевірку, звідки і куди везли цей пісок”, — розповідають правоохоронці. Також у вересні на забороненій території виявили факт незаконної вирубки лісу, всього знайшли 255 спиляних дерев. А деякі відправляються в зону відчуження на “полювання” за кольоровим металомом. Одна з таких спроб нещодавно закінчилася трагічно: батько з 23-річним сином намагалися зняти кольоровий метал з трансформатора біля відселеного села Россоха, але хлопця вдарило струмом, він загинув. Варто зазначити, що це лише ті випадки, про які стало відомо, зловмисники були затримані.

У департаменті промисловості та підприємництва КМДА радять людям не купувати фрукти, ягоди, гриби на стихійних ринках або з рук, щоб випадково не придбати чорнобильську продукцію. “Покупки потрібно робити на офіційних ринках і в магазинах, де всі товари перевіряються. На ринках є спецлабораторії. Також у місті працюють пересувні лабораторії, які перевіряють продукцію на ярмарках. Так що там вона теж безпечна”, — говорить директор департаменту Максим Кузьменко. Співробітників столичної СЕС часто задіяні в перевірці всіляких матеріалів із зони ЧАЕС. “Як мінімум двічі на місяць перевіряємо метал, дерево... Все небезпечне утилізується, з іншими питаннями розбирається міліція”, — кажуть у СЕС.

Як повідомлялось раніше, пожежу в Чорнобильській зоні загасили.

Нагадаємо, в Україні спалахнув небезпечний вірус, який масово вкладає людей на лікарняні ліжка.

Джерело: “Сегодня”.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

25 листопада 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати