Як влаштувати дитину у школу поряд з будинком?
Понеділок, 25 травня 2015, 09:24Tweet |
Як стало відомо ГО “Перспективи Києва”, мешканці столиці масово скаржаться, що не можуть влаштувати своїх дітей у перші класи прилеглих до будинку шкіл. У КМДА запевняють - це законно, а юристи радять судитися, повідомляє ”Сегодня”.
З такою проблемою зіткнулася киянка Дарина Киричок. Як розповіла Дарина, її сина не взяли у перший клас спецшколи на Троєщині, хоча живе сім’я поруч. “На тестах син набрав 107 балів з 114, і його не прийняли. Заступник директора заявив, що в школу вони приймають тих, кого вважатимуть за потрібне! Тепер до найближчої школи доведеться їздити на автобусі”, - каже Киричок. Директор школи Петро Панченко пояснює: “Ми до мікрорайону не прив’язані. Тому в школу зараховуємо за співбесідою, на підставі набраних балів. Цього року в перші класи набираємо 150 малюків, а до нас звернулося близько 300 охочих”.
З такою ж проблемою зіткнулися багато батьків з інших районів. А деякі скаржаться, що на співбесідах спеціально ставлять дуже важкі питання. Наприклад, просять дитину назвати 15 станцій метро.
У департаменті освіти КМДА запевняють, що жодна дитина без школи не залишиться, хоча лише станом на 15 травня в перші класи вже подали 30 916 заяв (торік було лише 29 тис.). Але підтверджують: спецшколи, ліцеї та гімназії, на відміну від загальноосвітніх шкіл, дійсно не закріплені за мікрорайонами, і відбір у них - конкурсний. Якщо батьки впевнені, що при прийомі дитини були порушення, нехай звертаються - і за їхнім зверненням буде проведена перевірка.
Якщо дитина не пройшла в спецшколу, то його зобов’язані прийняти в звичайну в тому мікрорайоні, де він живе “, - розповіли у департаменті. Батьки ж на це відказують, що у районах столиці спеціалізованих шкіл більше, ніж загальноосвітніх! Так, у Шевченківському районі спецшкіл - 17, а звичайних - лише 12.
За словами юристів, місце в спецшколі можна відстояти через суд. “За конституцією, кожна дитина має право на безкоштовну освіту і отримання її без жодних конкурсів. Виникає ситуація, коли постанова Кабміну про вступ у спецшколи вступає в колізію з конституційним правом. Людина може судитися, взявши у школи відмову на прийом”, - запевняє юрист Лариса Журавська.
Добавить комментарий