Змінимо разом
   столицю на краще!

Влада приховує реальні наслідки пожежі під Києвом?

Середа, 17 червня 2015, 10:16
Влада приховує реальні наслідки пожежі під Києвом?

За інформацією ГО “Перспективи Києва”, влада приховує реальні наслідки пожежі на нафтобазі під столицею, щоб не платити тисячам людей компенсації.

Кількість сажі, що утворилася в результаті згоряння величезної маси нафтопродуктів, яка вже осіла на поверхні грунту, на рослинах, потрапила у воду, не може не позначитися на здоров’ї людей. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Тільки в перші дні, за словами Тетяни Тимочко, вигоріло 15 тисяч тонн неякісних нафтопродуктів з різними добавками, що, в свою чергу, призвело до утворення величезної маси мінеральних часток, яка - у вигляді попелу - вітром розноситься на багато кілометрів від місця пожежі.

«І коли чиновники стверджують, що у нас не буде жодних наслідків, оскільки здоров’ю людей та навколишньому середовищу не було завдано ніякої шкоди, то мені б дуже хотілося бачити цих людей на місці пожежі в перший день: вони б ці наслідки навіть без лабораторії змогли б розглядати», - інформує еколог.

Серйозним наслідком для навколишнього середовища, переконана еколог, буде так зване вторинне забруднення, пролонговане у часі, коли ці речовини, вже осіли на грунт і воду, будуть взаємодіяти з повітрям і розкладатися далі, створюючи шкідливі для живих організмів з’єднання. Одна з найсерйозніших загроз - коли небезпечні сполуки сірки і сульфатних часток, що утворилися в результаті згорання нафтопродуктів, взаємодіють з повітрям і вологою і випадуть на землю кислотними дощами. Причому ветром ці хмари з кислотними дощами може віднести на значні відстані від місця пожежі, а потрапивши під кислотний дощ, однозначно постраждають овочі.

Друга загроза - нафтова пляма, яка значно розповзлася. За словами Тетяни Тимочко, обсипати периметр нафтобази абсорбентами, які повинні були зупинити поширення нафтової плями, треба було з самого початку, а зараз час вже втрачено - нафтопродукти поширилися по великій території, і тепер треба проводити заходи з рекультивації цих земель, проконсультувавшись попередньо з ученими Національної академії наук, що мають технології такий рекультивації, інакше, за словами еколога, все це буде банальним викиданням грошей на вітер.

«Коли почали лити воду і піну, то, змішуючись з водою і піною, нафтопродукти ставали більш розчинними і значніше проникали в ґрунт, - зазначає голова ВЕЛ.

«На третій день наша організація провела кілька вимірів. Ми зробили кілька шурфів на відстані 50 і 100 м від території нафтобази - в окремих місцях проникнення нафтопродуктів вглиб ґрунту сягала півметра. А за час, що минув після цього, вони, я переконана, проникли ще глибше. А це загрожує забрудненням водоносних горизонтів, зокрема ґрунтових вод, які там знаходяться дуже близько до поверхні. Чи постраждають підземні води, визначити можна, тільки провівши серйозні дослідження », - сказала Тимочко.

На її думку, місцева санепідслужба з цим питанням навряд чи впорається і потребує допомоги.

«Поки спостерігається спроба влади заспокоїти громадян, приховавши реальні наслідки, з тим щоб не відшкодовувати людям збитки. Саме цим пояснюється той факт, що пропозиція вивезти із зони розповсюдження задимленості, насамперед, дітей, вагітних жінок і людей, які страждають хронічними захворюваннями, особливо дихальної системи, влада просто не помітила», - резюмувала Тимочко.

Нагадаємо, до цього мешканців столиці попередили про небезпеку кислотних дощів.

Ще раніше міський голова Віталій Кличко пообіцяв, що продукція з Василькова не потрапить на столичні ринки.

Крім того, за повідомленням столичного мера, концентрація небезпечних речовин у київському повітрі була перевищена у 6 разів.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

30 листопада 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати