Змінимо разом
   столицю на краще!

Столицю наповнили підроблені гривні

Вівторок, 28 квітня 2015, 10:05
Столицю наповнили підроблені гривні

За інформацією ГО “Перспективи Києва”, у столиці з’являється все більше фальшивих гривень. Причому кияни скаржаться, що фальшиві гроші можна отримати не тільки на ринку або в супермаркеті у вигляді здачі, але навіть в держустанові! Правоохоронці підтверджують: випадків виявлення фальшивок в місті дійсно стало більше. За три місяці цього року вже відкрито чотири кримінальні справи за таким фактом, хоча торік їх було всього три за цілий рік.

За словами Олександра Пишнюк, співробітника одного з банків, проблема в тому, що на пошті немає спецапаратури, яка б виявляла фальшивки. “Всі купюри в банках перевіряються через ультрафіолет і касовий апарат, який при перераховування автоматично відбраковує фальшиві купюри. Але в поштових відділеннях такої апаратури немає. Фальшиві гроші могли потрапити в касу від одного з клієнтів: а касир потім видала їх пенсіонерці. Але довести це майже неможливо, адже в поштових відділеннях немає навіть камер спостереження “, - говорить Пишнюк.

У міліції кажуть: постраждалої потрібно було звертатися до них. “Поки немає заяви, немає і підтвердження, що це правда фальшиві гроші. А значить, немає підстави починати слідство. Визначити, підроблена ця купюра чи ні, повинен фахівець. Якщо касир навмисно видав ці гроші, а не здав їх міліції, виявивши підробку, тоді це кримінальний злочин, що підпадає під статтю “Виготовлення, зберігання і збут підроблених грошей” (до 7 років в’язниці). Але постраждалі пересічні громадяни рідко звертаються в міліцію, коли їм до рук потрапляють фальшиві гроші. В основному заяви про підроблені купюрах надходить до нас з банків. У цьому році було відкрито чотири кримінальні виробництва, а в минулому - три “, - розповіли нам в столичній міліції.

Як виявити фальшивку

У міліції стверджують, що найчастіше за все шахраї поробляють купюри номіналом 20, 50, 100 і 200 гривень і збувати їх намагаються на ринках і в магазинах, де немає спіціальной апаратури, яка б перевірила купюру на справжність. Однак є й певні методи, які допоможуть навіть звичайній людині без спецтехніки розпізнати фальшивку.

“Перше - це відповідність кольорової гами та зображення історичної особи на купюрі, чіткість зображення, наявність водяного знака. Папір на дотик повинна бути шорстка, а не гладка. Фальшиві гроші, як правило, завжди гладкі. Деякі деталі на справжніх банкнотах рельєфні, і їх можна відчути пальцями “, - розповіли в главку столичної міліції.

Самі ж співробітники банку стверджують, що убезпечити себе від фальшивих купюр допоможе банківська картка і зняття грошей через банкомат. “Усі банкомати обладнані спеціальним пристроєм, який розпізнає фальшиві купюри і ніколи їх не видасть”, - розповів Пишнюк.

Джерело: ”Сегодня”

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

28 листопада 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати