Столична фабрика Roshen скоротила робочі місця
П’ятниця, 31 липня 2015, 10:40Tweet |

За інформацією ГО “Перспективи Києва”, через два роки після того, як Росія ввела ембарго щодо кондитерських виробів Roshen, корпорація президента України Петра Порошенка все ще продовжує оптимізацію виробництва. До заборони поставок компанія експортувала в РФ близько чверті всієї продукції чотирьох українських фабрик. Одна з них – Маріупольська, на якій працювало понад 700 осіб – офіційно закрилася вже через півроку після втрати головного для себе ринку. А тепер занепадає майданчик Roshen у Києві.
Напередодні заборони експорту в Росію на це підприємство зі 140-річною історією припадало близько 30% виробництва корпорації. У 2013–2014 роках, як випливає зі звіту підприємства в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, кількість працівників Київської кондитерської фабрики Roshen зменшилася на 34%, до 1383 осіб. Звільнення не припинилися і цьогоріч.
«Після торговельної війни з РФ стало ясно, що нам не потрібна Маріупольська фабрика, а також частина потужностей у Києві та Вінниці. Оскільки Вінницьку фабрику побудовано нещодавно (відкрилася вона 2012 року), ми вирішили відмовитися саме від столичної», – пояснює скорочення на Київській фабриці генеральний директор Roshen В’ячеслав Москалевський.
Повністю закривати підприємство в компанії все ж таки не мають наміру: на ньому і далі працюють цехи з виробництва бісквітів і тортів, у виготовленні яких традиційно задіяна основна кількість працівників. Крім цих груп товарів, Київська фабрика раніше також виробляла хлібобулочні вироби. Roshen більше не планує повертати на неї виробництво шоколаду, а основні обсяги випуску печива у майбутньому також перемістяться на нові потужності: наразі шукають землю під Києвом для нового бісквітного заводу Roshen.
За словами опитаних Forbes працівників підприємства, котрі потрапили під скорочення, із початку оптимізації штату його чисельність знизилася вже більш ніж удвічі. «Кожні кілька місяців звільняли по 150–200 осіб, виробниче обладнання вивозять до Вінниці», – каже на умовах анонімності один зі звільнених цього року операторів виробничих ліній.
Саме Вінницька фабрика Roshen переймає на себе основні обсяги виробництва заводів компанії у Києві та Липецьку (скорочення на російській фабриці почалися ще торік через численні конфлікти з російськими регуляторами).
Водночас суттєво збільшилося виробництво на фабриці Roshen у Кременчуці, яка спеціалізується на цукристих і шоколадних кондвиробах. Наразі вона випускає близько 6000 тонн продукції на місяць, хоча 2014 року цей показник у середньому становив 3800 тонн на місяць.
Як повідомлялось раніше, у Києві з’являться два нових завода з переробки сміття.
Нагадуємо, Київ може заробляти на смітті 3 млрд грн у рік.
Джерело: “Forbes”.
Добавить комментарий