Ситуація з корупцією у столиці погіршилась - опитування
Четвер, 28 травня 2015, 16:12Tweet |
За інформацією ГО “Перспективи Києва”, мешканці столиці вважають, що ситуація з корупцією у столиці не покращилася після Революції Гідності, а навпаки у деяких структурах погіршилась.
Про це свідчить соціологічне дослідження, яке проводилось серед 1231 мешканця Києва віком 20-35 років.
Ініціативне громадське об’єднання «Свідомо», депутати Київської міської ради Олег Петровець і Олена Галушка, представили результати соціологічного дослідження «Рівень корупції в столиці. Готова громадськість приєднатися до боротьби?». Опитування проводилося серед киян (віком від 20-35 років) у квітні-травні 2015 року задля виявлення об’єктивного з`ясування стану справ з корупцією в Києві після Революції Гідності.
За результатами дослідження, 88,6% опитаних киян досі стикаються з активними проявами корупції в столиці і оцінюють її рівень у 8 балів з 10 можливих. Опитування охопило 1231 респондента, акцент робився саме на молоді, яка була рушійною силою перших днів революції.
Найбільш корумпованими виявилися сфера освіти (36%), медичні установи (26%), міліція і ДАІ (20%). Ще 13% стикались з проявами корупції в центрах надання адміністративних послуг.
На думку мешканців столиці, корупція вже давно стала звичним явищем, а винуватцями є керівники органів влади. 20% киян переконані, що чим суворіше покарання - тим менше корупції було б.
Серед основних причин виділяють те, що більшості людей простіше і легше вирішити власні питання тільки таким незаконним способом, таку думку підтримали 42,6% опитаних. Майже 23% киян переконані, що не давши хабара людина «приречена» на провал власної справи.
Незважаючи на те, що правоохоронні органи вважаються одними з найбільш корумпованих, саме в міліцію кияни звернулися б у разі виявлення правопорушення. 14% киян повідомили б представників громадських організацій, а 11% звернулися до керівника установи, де потрібен хабар, і майже 10% жителів столиці взагалі не повідомляли б про інцидент.
Однак, 73% опитаних хотіли б приєднатися до боротьби з корупцією та зміни системи. На думку киян, найбільш дієвими в цьому питанні може стати реальна, а не показова, кримінальна відповідальність і прозорість і відкритість органів влади.
«Це щастя, коли можна дати хабар і щось вирішити, так кажуть 95-99% киян. Я дивлюся на своїх дітей, які кажуть мені, що треба було заплатити і не морочити собі голову. Мені страшно, що росте таке покоління, яке хоче рости в корупційному суспільстві», - зазначив один з опитаних.
Активісти ініціативного громадського об’єднання «Свідомо» планують проводити такі дослідження щоквартально, щоб визначити найбільш проблематичні сфери для різних верств населення і залучити киян до контролю за владою і разом протидіяти корупції.
Методологія опитування:
Опитування проводилося в квітні-травні 2015
Метод опитування - електронне опитування
Загальний розмір групі вибірки - 1231 житель
В опитуванні брали участь кияни у віці від 20 до 35 років, які мають незакінчену вищу або повну вищу освіту вітчизняного або іноземного навчального закладу, вони є студентами або мають постійну роботу.
Максимальна похибка для загальній групі вибірки (з ймовірністю 90%) - 1,8%.
Джерело: ”Пульс Киева”
Добавить комментарий