Штрафи, виписані патрульною службою в Києві, платити не доведеться
Понеділок, 3 серпня 2015, 18:45Tweet |
За інформацією ГО “Перспективи Києва”, порушники ПДР в столиці не понесуть адміністративну відповідальність через закінчення строків давності справ, так як неврегульований статус поліцейських, що оформляють протоколи, не дозволяє їм передавати справи до суду.
Про це заявив адвокат Андрій Доманський.
Майже місяць у Києві працює нова патрульна служба. При цьому судами столиці не розглянуто жодної справи про адміністративні правопорушення згідно протоколу, складеному поліцією. Про це заявив екс-депутат Київради Олексій Давиденко. На думку депутата, це пояснюється тим, що прийнятий Радою закон про поліцію досі не підписаний президентом. Згідно з чинним законодавством, тільки ДАІ чи міліція можуть складати протоколи та направляти їх до суду.
Про долю справ про правопорушення, ініційованих новою поліцією, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів адвокат Андрій Доманський.
Нові патрульні дійсно не можуть передавати справи до суду?
— Змушений погодитися, навіть виходячи зі своєї практики. На сьогоднішній день жоден з протоколів, оформлених нової поліцією, поки не був переданий до суду, незважаючи на те, що поліцейські мають посвідчення. При цьому виникають складнощі зі страховими компаніями, так як без відповідної постанови суду про винність тієї чи іншої сторони отримати страхову виплату неможливо.
Як має бути врегульоване це питання?
— Вони можуть направляти, але вони централізовано відправляють. У них є в Києві основний офіс, відповідно, туди зараз звертається більшість учасників дорожньо-транспортних пригод, які намагаються отримати будь-яку документацію. Але, наскільки мені відомо, поки нічого не врегульовано, існує багато бюрократичних моментів. Згідно інсайдерської інформації, найближчим часом повинно все змінитися. При цьому, якщо минуло два місяці з моменту вчинення правопорушення, суд може закрити справу у зв’язку із закінченням строків. І тут важливо учасникам звернути увагу на те, щоб суд навіть при закритті справи визначив у своїй постанові винну сторону. Це спростить потім звернення в страхову службу, а також до судів цивільної юрисдикції з приводу стягнення сум з винної сторони.
Виходить, винні в ДТП не понесуть відповідальність?
— Справи ще не спрямовані, на жаль, суди це підтверджують. І навіть якщо пройде два місяці, суд буде розглядати даний протокол. Але особи, які винні у вчиненні ДТП, не будуть нести адміністративну відповідальність, тому що закінчиться термін. Але постановою суду, якою буде закрито справу, все одно повинна бути визначена винна сторона. Так, чинне законодавство передбачає, що справи про адміністративні порушення повинні бути розглянуті протягом 15 днів з моменту надходження відповідного протоколу до компетентного органу, зокрема, суду. При цьому існують терміни, відповідно до яких особа може бути притягнута до відповідальності, — це два місяці з моменту скоєння правопорушення.
Як повідомлялось раніше, київська поліція пересяде на мотоцикли та коней.
Нагадуємо, поліцейські заподіяли збитків на 700 000 гривень.
Добавить комментарий