Що з’явиться на місці Десятинної церкви в Києві
Понеділок, 14 вересня 2015, 07:00Tweet |
Як стало відомо ГО “Перспективи Києва”, містяни Києва не один рік спостерігали зелену огорожу біля Національного музею історії України. Багато хто навіть не здогадувався, що за ним, під занедбаною ділянкою землі, прихована найвизначніша пам’ятка архітектури Русі-України – церква Богородиці або Десятинна церква.
За історію незалежної України, було запропоновано кілька проектів реконструкції Десятинної церкви. Один з них передбачав відбудову церкви, інший - створення великого павільйону, під яким можна було б побачити оригінальний фундамент церкви Богородиці. На останній в 2013 році було навіть виділено 40 мільйонів гривень. Проте обом не судилося бути реалізованими. Першому через неможливість відновлення первісного вигляду храму, бо бракує історичних джерел, другому - через масштабне будівництво, що могло зруйнувати інші пам’ятки.
Після десятирічних суперечок влада, громадськість та історики нарешті дійшли згоди щодо вигляду території Десятинної церкви, повідомила голова ГО «Андріївсько-Пейзажної ініціативи» Марина Соловйова. «У квітні під час традиційної толоки на Пейзажній алеї було прийнято рішення дати змогу киянам відвідувати територію, де більше тисячі років тому був збудований перший християнський храм в Україні», зауважила вона. Підготовка проекту спільно з Інститутом археології та погодження всіх необхідних документів зайняли майже три місяці. Стільки ж часу обіцяють на його реалізацію.
Новий проект передбачає консервування розкопок на території храму та відновлення трасування фундаментів. Тобто оригінальні фундаменти, що на глибині до 4 метрів, планують засипати ґрунтом, щоб запобігти їх руйнуванню, а на поверхні землі відновити контури підмурків храму за допомогою каменю. Оскільки за тисячолітню історію церква неодноразово перебудовувалась, трасування фундаменту храмів Х, ХVII та ХІХ ст. позначатимуться іншими кольорами, а територію засіють газоном.
Фактично територія матиме вигляд, який вона мала за радянських часів, проте з певними доповненнями. Місцева влада через брак коштів у бюджеті пообіцяла допомогти лише технікою. Суму ж, необхідну для реалізації проекту, а це 800 тисяч гривень планують зібрати спільнокоштом. Марина Соловйова обіцяє, що на табличці поруч з пам’яткою буде ім’я кожного, хто надішле кошти. Та варто допомогти не лише задля марнославства, а й щоб найвизначніші пам’ятки не стояли за парканами.
Як повідомлялось раніше, у Софії Київській зберігся середньовічний портрет князя Володимира.
Нагадаємо, Андріївську церкву відремонтують за 7 млн грн.
Автор: Андрій Клименко.
Добавить комментарий