Змінимо разом
   столицю на краще!

Що буде з цінами на квартири: найближчий прогноз

Субота, 5 вересня 2015, 14:00
Що буде з цінами на квартири: найближчий прогноз

Як дізналась ГО “Перспективи Києва”, попит на оренду в Києві традиційно зростає на початку осені. Яка ситуація на сьогоднішній день і чого чекати в найближчому майбутньому?

Ділове життя в столиці оживає після “мертвого” літнього сезону і до Києва на заробітки їде багато громадян з інших регіонів країни. Також до столиці приїжджає безліч іногородніх студентів, яким конче потрібно житло через традиційний брак місць у гуртожитках. Ситуація повторюється з року в рік, проте цієї осені орендарі на перше місце ставлять доступність житла, навіть якщо його умови залишають бажати кращого.

“На сьогоднішній день у Києві спостерігається дефіцит дешевого житла в межах до 3,5 тис грн”, - розповів директор ріелтерської компанії “Золоті Ворота” Олексій Холмецкий.

Ситуація пояснюється падінням доходів населення: багато приїжджих згодні миритися з умовами проживання на догоду фінансовій доступності квартири або кімнати. Ріелтори відзначають, що через невисоку платоспроможність чимало орендарів вже не можуть собі дозволити знімати навіть недорогу “однушку” і кооперуються по дві-три людини для спільної оренди.

Враховуючи цей чинник, орендодавці не прагнуть різко підвищувати ціни на квартири в Києві.

“У колишні часи ціни на оренду в цей час року зросли б, але я не вірю, що це станеться найближчим часом. Квартиронаймачі будуть максимально економити. У той же час падіння цін на оренду також не буде”, - розповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За останні півроку ціни на оренду житла в Києві плавно виросли на 15-20%.

“Якщо в березні “гостинку” ще можна було зняти за 2,8 тис грн, то зараз, в основному, за 3,5 тис грн, а разом з комуналкою - 4,2. Багато господарів за оренду кімнати сьогодні просять по 2,5 тис грн”, - говорить Олексій Холмецький.

Експерт пояснює такий стан справ середньою заробітною платою, яка по Києву за останній час дещо зросла (роботодавці змушені підвищувати зарплату співробітником через значне зростання цін і тариф).

Який очікувати прогноз? На думку Холмецького, до кінця цього року вартість оренди підвищиться максимум на 10% за рахунок комунальних платежів та інфляції.

“Ситуація з орендою житла радикально не зміниться і в першій половині наступного року”, - вважає і Олександр Охріменко.

Як повідомлялось раніше, названі 42 незаконних столичних житлових комплексів.

Нагадаємо, як у Києві “дарували” квартиру через Facebook.

Джерело: “Оборзеватель”.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

18 липня 2019
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати

Київ у об'єктиві