Навала кліщів у столиці
Середа, 20 травня 2015, 10:29Tweet |
За інформацією ГО “Перспективи Києва”, мешканців столиці атакують кліщі. У Києві зафіксовано “бум” на захворювання хворобою Лайма, яка передається з укусом кліщів. Лише у квітні було заражено 13 киян, що у понад двічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.
- Лише у квітні зафіксовано 13 випадків захворювання на хворобу Лайма, тоді як торік було лише шість випадків. Всього ж з початку року зафіксовано 20 заражень. Їх кількість постійно зростає. Вважайте, за весь 2014 рік звернулося 400 осіб, а в цьому - 60 звернень лише за останній час. Причина тому - мало снігу взимку і швидке потепління, - пояснює сплеск захворювання Лайма головлікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.
На щастя, випадків захворювання на кліщовий енцефаліт цьогоріч не було. За словами головлікаря Київміськцентру здоров’я, і від хвороби Лайма ніхто не вмирав.
- Це бактеріальна інфекція, яка загрожує ускладненнями неврологічного характеру, може давати ускладнення на суглоби. Людина при захворюванні відчуває загальну слабкість, озноб, головний біль, в місці укусу з’являється кільцеподібне утворення. Може підвищуватися температура. Ця хвороба досить недорого і швидко лікується. Головне, не запускати, - говорить медик.
А ще краще взагалі не заражатися. Для цього, за словами медика, потрібно бути більш обережними при відпочинку на природі.
- Чим швидше знімете кліща з себе, тим менше ймовірність бути зараженим. Адже якщо кліщ заразний, то 100-відсоткове зараження відбувається протягом трьох днів. Якщо, скажімо, немає доступу до травмпункту, треба видаляти кліща самостійно. Бажано для цього надіти рукавички, а можна і просто взяти вологу серветку. Розхитують рухами, взявши тіло кліща і зняти його. Навіть якщо всередині залишилася головка, не страшно. Продезінфікувавши це місце, навіть звичайним одеколоном, можна уникнути зараження. Також потрібно бути обачним при виході на природу. По-перше, краще одягтись у світле, бо на ньому можна швидше побачити темного кліща. Оскільки вони живуть у траві і кущах до 1,5 метра заввишки, краще перед відпочинком її скосити або прим’яти. Оглядати протягом відпочинку себе і близьких, адже укус не відчувається. І скористатись аерозолями від комарів, кліщів, радять лікарі.
Джерело: “Вести”
Добавить комментарий