На Київщині побудують сховище ядерних відходів?
П’ятниця, 17 квітня 2015, 16:49Tweet |
Як стало відомо ГО “Перспективи Києва” від громадської організації ”Асоціація зелених України”, між Київської, Чернігівської та Житомирської областями готується експеримент з ядерним сховищем.
Проте лише 20% місцевого населення знає про це, вважають активісти екологічної громадської організація. Вони вже звернулися до Голови Верховної Ради України, Міністру екології та природних ресурсів України, Голові Київської міської Ради, депутату Київради Рене Назарової та Президенту ДП “НАЕК “Енергоатом”.
Зокрема, в листі Асоціація заявляє, що прийняття такого важливого рішення як довгострокове зберігання ядерних відходів має бути прозорим і відкритим, а не тіньовим і політично мотивованим. Фахівці громадської організації стурбовані фактом, що зона відчуження, де вирішено будувати ЦСВЯП, не входить ні в одну з територіальних громад.
“Мешканців Києва, як і жителів сусідніх із зоною відчуження районів трьох областей, також не питали згоди на будівництво ядерного об’єкту, оскільки в Україні досі немає закону про місцеві референдуми. Таким чином, населення, яке проживає поруч з 30-кілометровою зоною, не може впливати на прийняття рішень щодо будівництва небезпечного об’єкта, хоча підпадає під усі радіаційні ризики”, - йдеться в листі ГО “Асоціація зелених України”.
У той же час опитування, яке провели фахівці Українського офісу міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut, лише 20% респондентів серед киян і жителів Київської, Житомирської та Чернігівської областей, які проживають в стокілометрової зоні навколо ЧАЕС, знають про рішення будувати ЦСВЯП.
Крім вищезгаданого, Асоціація зелених України висловлює свою стурбованість компетенцією компанії Holtec International. Дана компанія, як запевняють фахівці АЗП, є виробником контейнерів для відпрацьованого ядерного палива і не має досвіду в будівництві сховищ такого типу. Більше того, Національна Академія наук свого часу зробила висновок, що вибравши технологію Holtec, Україна фактично буде прив’язана до одного постачальника із США.
Як вважають у ГО “Асоціація зелених України”, на території США задіяні інші технології, а запропонована українцям - у світі ще не реалізована. В Європі також немає жодного прикладу її використання. Ніде в світі відпрацьоване ядерне паливо не зберігають на поверхні землі, як це планується в Україні, не кажучи вже про близькість столиці та Дніпра - артерії, що забезпечує водою Київ і половину України.
Добавить комментарий