Києву загрожують річки фекалій?
Понеділок, 6 липня 2015, 09:48Tweet |
Як стало відомо ГО “Перспективи Києва”, у столиці назріває справжня екологічна катастрофа. Головний каналізаційний колектор Києва, побудований ще в 1970 році, може прорвати будь-якої хвилини.
Даний колектор втратив свої експлуатаційні можливості ще в 1999 році, а через шість років його внесли до реєстру особливо-небезпечних об’єктів. Але робити з ним нічого не стали. Зараз динаміка його руйнування йде семимильними темпами, адже будували його без застосування технологій, стійких до газової корозії.
«Динаміка його руйнування йде настільки інтенсивно, що на сьогоднішній день з бетонних конструкцій там нічого не залишилося. Колектор тримається на глині», - розповів головний інженер експлуатаційного господарства «Київводоканал» Руслан Ролінський, передають журналісти видання «Місто Київ».
Якщо колектор прорве, що може трапитися в будь-який момент, катастрофа може бути не тільки столичного масштабу.
«Якщо колектор прорве, весь центр Києва буде у фекаліях, а вода звідти потрапить в Дніпро», - уточнює голова постійної комісії Київради з питань ЖКГ Олександр Клюс.
Разом з тим, в КМДА заявляють, що ремонтно-відновлювальні роботи вже відновлені. Головний колектор чіпати не будуть, а добудують другу нитку колектора-дублера, будівництво якого, через нестачу фінансів, було заморожено в 1994 році.
«Місто знайшов можливість виділити 40 млн. гривень. Але цих грошей недостатньо. Необхідна державна допомога», - заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.
У Кабінеті міністрів погодилися співпрацювати і виділили ще близько 160 млн. гривень. Але й цих грошей не вистачить. За прогнозами фахівців, для того, щоб добудувати першу чергу колектора, знадобиться близько 330 млн. гривень. Якщо ці гроші будуть, то колектор можуть добудувати до кінця поточного року. Правда, весь комплекс можна буде ввести в експлуатацію лише в 2016 році.
«Якщо головний каналізаційний колектор Києва зупиниться, то доведеться призупиняти водопостачання більшої правобережної частини столиці. А це повністю Оболонь, Вітряні гори і Вишгород », - резюмував головний інженер експлуатаційного господарства «Київводоканал» Руслан Ролінський.
Добавить комментарий