Київська Помпея - поховане місто давньоруських часів
Понеділок, 2 березня 2015, 10:45Tweet |
Сенсаційна археологічна знахідка сколихнула столичну громадськість - на глибині близко 7,5 метрів на місті будівництва торгового центру біля Річкового вокзала на Подолі виявлені фрагменти будівель часів Київської Русі. Експерти з археології вже підтвердили вік знайдених артефактів - це приблизно X-XII віку. Як говорить керуючий розкопками, директор центру археології Києва Інституту археології НАН Михайло Сагайдак, “це поховане місто, це наша київська Помпея”.
“Якщо в будь-якій точці Подолу опуститися нижче 5 метрів, завжди будемо натрапляти на вулиці, провулки, садиби. Це потужне майже 200-гектарне місто. Для середньовіччя
Лондон був самим великим містом, за деякими підрахунками. Але ми можемо цілком співмірні просторові речі бачити і тут”, - каже науковець.
Унікальність знахідки на Подолі полягає в тому, що вона уточнює топографію того часу, бо до цих пір над цим питанням сперечаються історики. Ця ділянка на планах української столиці XVII-XVIII століття показана ретельно. Тут були розташовані Хрещатицькі ворота та вважалося, що це вже заміська територія. Раніше припускалося, що в ранньому періоді тут була лише портова функція, оскільки тут Дніпро. Але на сьогоднішній день, завдяки знахідці, вже зрозуміло, що тут існує не тільки берегова лінія, але й потужна забудова XI-XII століть. Київський Поділ давньоруських часів є археологічною пам’яткою світового значення.
Міністр культури України В’ячеслав Кириленков вже пропонує музеєфікувати знайдені артефакти.
“Я думаю, що ми знайдемо розуміння і у замовників, і з боку забудовників. Однозначно, місце повинно бути доступне для відвідувачів, для киян та гостей міста. Ця знахідка XII століття – епохи Київської Русі – це вкрай важливий період нашої історії. І залити його бетоном я нікому не дам. Ми запросимо забудовника, замовника, архітектора, археологів, і правоохоронців на велику нараду. Я думаю, ми дійдемо згоди, що буде зміна проекту і буде забезпечено доступ для людей, щоб вони могли ознайомлюватись з нашою історією”, - підкреслив міністр.
Добавить комментарий