Змінимо разом
   столицю на краще!

Київ залишать без промзони?

Понеділок, 15 червня 2015, 09:52
Київ залишать без промзони?

За інформацією ГО “Перспективи Києва”, столицю хочуть звільнити від техногенно небезпечних підприємств. Голова комунальної організації “Київгенплан” розповів про те, що компенсацію з бюджету промисловцям за це не даватимуть, за переїзд їм доведеться заплатити зі своєї кишені.

Промзона столиці, частина якої розташована в центральному районі міста, вже давно створює проблеми для жителів. Для влади ж ці території представляють особливий інтерес як потенційне місце споруди житлових комплексів або громадських об’єктів.

У новому генплані Києва передбачено поступове звільнення міста від техногенно небезпечних підприємств. Наразі загальна площа промислових і комунально-складських територій у Києві становить майже 8,5% території міста.

Крім того, близько половини підприємств мають застарілі і зношені виробничі фонди, приміщення здають в оренду, значні території зайняті відходами та шкідливими речовинами. Деякі з них екологічно небезпечні.

Про плани з очищення міста від промислових зон в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів начальник комунальної організації «Київгенплан» Сергій Броневицький.

Які підприємства планується вивезти зі столиці в першу чергу?

- На сьогодні розроблено проект генплану, в якому детально представлений розділ «промисловість». Багато територій у нас на сьогодні зайняті промпідприємствами, які використовуються неефективно. Ці території необхідно перепрофілювати. Ми не можемо дозволити собі, щоб у столиці території, наближені до центру, ніяк не використовувалися, вони повинні брати участь у процесі створення доданої вартості. Крім того, ці території масово використовуються під склади. Що саме знаходиться на цих складах, ми не знаємо. І не хотілося б, щоб у Києві трапилася така ситуація, як у Василькові.

Чи планується повний винос промислової зони за межі столиці?

- Йдеться не про повний винос промпідприємств, але ті території, які використовуються неефективно, ми пропонуватимемо власникам перепрофілювати в перспективі або під житлове, або під суспільне призначення. Всього налічується більше 7000 гектарів такої території.

Яку частину ви плануєте перепрофілювати?

- Протягом найближчих п’яти років ми пропонуємо змінити цільове призначення близько півтори тисячі гектарів. Це не означає, що вже завтра почнеться перепрофілювання цих територій, але це означає, що власники цих територій вже мають право подавати свої заявки і починати роботу з комплексної реконструкції цих територій під житлове або суспільне призначення. Ще 5500 гектарів зайняті підприємствами промисловості, які на сьогодні працюють.

Чи пов’язано це рішення з недавньою заявою Льва Парцхаладзе щодо бажання виносу підприємств за межі столиці?

- Це правильна заява і ми її підтримуємо. Для тих же власників промислових територій набагато вигідніше розмістити свої виробництва на території Київської області, а міську частину використовувати під комерційні потреби або будівництво житла. Це призведе до більш ефективного поповненню міського та обласного бюджетів. Однак це все відбуватиметься за згодою самих підприємств та за їх рахунок, тобто це будуть інвестиційні проекти. Самі власники підприємств будуть на договірних засадах з місцевими радами викуповувати землю і розміщувати там виробництва.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

30 листопада 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати