Змінимо разом
   столицю на краще!

Київ на межі банкрутства?

Вівторок, 18 листопада 2014, 13:59
Київ на межі банкрутства?

Як стало відомо ГО “Перспективи Києва”, під час робочої зустрічі Віталія Кличко з київськими роботодавцями та підприємцями, мер заявив, що уряд тримає столицю на межі банкрутства. Уряд продовжує латати “дірки” в державному бюджеті за рахунок місцевих бюджетів, зокрема, бюджету столиці.

«Незважаючи на те, що Київ формує 30% держбюджету України, міський бюджет залишається на сьогодні порожнім. Дефіцит бюджету столиці становить близько 2 мільярдів гривень. Попередній Уряд запровадив абсурдні механізми бюджетних відносин між столицею та центральною владою. І нинішній Уряд цим користується та латає дірки державного бюджету за рахунок місцевих бюджетів», – зазначив Віталій Кличко.

Мер Києва вже в котрий раз за останній час нагадав про фінансову дискримінацію щодо Києва, з бюджету якого щорічно вилучається 50% ПДФО. На сьогодні ця сума складає близько 9 млрд грн.
«Якщо у 2005 році з Києва на користь центрального бюджету вилучалось 400 мільйонів гривень, то у поточному році вилучення складають 9 мільярдів гривень, – більше ніж у 20 разів. Тільки за останні роки з бюджету Києва було вилучено 33 мільярди гривень. Уряд тримає столицю на межі банкрутства», – підкреслив мер Києва.

Віталій Кличко також зазначив, що відсутність фінансування з боку Уряду ставить під загрозу життя людей, які потребують ліків.

«Минулого тижня до нас приходили люди, від фінансування лікування яких залежить життя – це гемодіаліз, інсулін. Ці ліки повинні бути проплачені переважно з Кабміну і частково – з бюджету міста. Але грошей немає. І нам не залишається нічого, як знову йти до Кабміну і просити повернути гроші. Адже на сьогодні столична медицина фінансується тільки на 58% від потреб, зарплата – на 78%, закупівля медикаментів – на 48%, харчування хворих – на 40%», – зазначив мер.

На думку Віталія Кличко, у першу чергу нова Верховна Рада повинна ухвалити закон про скасування вилучення ПДФО у столиці.

Нагадаємо, що прем’єрне засідання депутатської групи по початку роботи парламенту VIII скликання відбудеться в середу, 19 листопада.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

14 лютого 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати

Київ у об'єктиві