Дніпро на межі катастрофи: склад води включає майже всю таблицю Мендлєєва
Понеділок, 10 серпня 2015, 13:27Tweet |
За інформацією ГО “Перспективи Києва”, екологи б’ють на сполох через жахливий стан головної водної артерії України.
Екологічний стан річки Дніпро опинився під серйозною загрозою. Про це повідомили експерти у сфері екології. Весь басейн Дніпра, за словами фахівців, страждає від забруднення в результаті скидання неочищених промислових і комунальних стоків.
“Забудова прибережної смуги, гідроспоруди і водосховища, видобуток піску по всій течії: все це знищує, навіть можливість, до самовідновлення річок України. Хижацька господарська діяльність завдає мільйонних збитків економіці України, загрожує біорізноманіттю, руйнує інженерні споруди і зупиняє розвиток річкового водного транспорту”, – пояснює голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
Крім того, Дніпро перегородили греблями для отримання електроенергії. “Найбільша ріка країни втратила власну течію і не взмозі змити все те, що потрапляє в неї разом з побутовими і виробничими стоків”, – додає голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
“Вода в каскаді Дніпровських водосховищ нагадує коктейль з усіх елементів таблиці Менделєєва”, – зазначає Чистяков.
Він підкреслює, що береги хаотично забудовуються, знищуючи природні луки, протоки, острови. “Земснаряди в гонитві за миттєвою вигодою розривають на частини річку, міняючи ландшафт дна і конфігурацію берегової смуги, змінюючи русло Дніпра. Тільки в спогадах класиків Дніпро залишився “широким і могутнім”, – нарікає експерт.
За слова Чистякова, споживацьке ставлення до річки призвело до того, що земснаряди працюють не на благо річки і суспільства, прибираючи наноси, а виходячи з корисливих цілей, видобуваючи пісок на продаж. “В результаті між мостом Метро і мостом Патона на середині річки, стало настільки мілко, що вже з води визирає “новий” острів”, – говорить експерт.
Тільки в Києві за результатами рейду виявлено 6 працюючих земснарядів в акваторії Дніпра нижче Південного мосту. Один з них завантажував пісок прямо на баржу, а інші – по трубах перекачували на берег.
Як повідомлялось раніше, на Київщині екологічна катастрофа: вмирають раки та риби(ФОТО).
Джерело: “Сегодня”.
Добавить комментарий