Змінимо разом
   столицю на краще!

Зупинити екологічне свавілля і дерибан Жукового острова

П’ятниця, 5 червня 2015, 05:50
Зупинити екологічне свавілля і дерибан Жукового острова Землі Жукового острову, де незаконно видобувався пісок, хочуть повернути у комунальну власність. Про це ГО «Перспективи Києва» стало відомо під час виїзного засідання Екологічної комісії Київради на земельну ділянку, де все це відбувалось. А саме на Лютневій, 64.

Місто втратило 18 гектарів!

На сьогодні площі півострова за вищевказаною адресою на Жуковому острові скоротились з 30 до 12 гектарів унаслідок варварського видобутку піску з дна Дніпра ЗАТ «Київопорядкомплект». Не кажучи вже про те, якої шкоди завдано екології міста (нерест риби, який був в акваторії Дніпра у цих місцях, припинився) та які колосальні кошти не надійшли до міського бюджету.

«Що казати, якщо бочки з технічними маслами, шини, ржаві баки стоять у безпосередній близькості до річки. Все це йде у землю, а потім у Дніпро. Це порушення чинного законодавства у сфері екології», констатує начальник управління екології та охорони природних ресурсів Київміськдержадміністрації Данило Мавлянов. Наразі уся ділянка завалена горами піску, який ділки намагаються по-швидкому вивозити з території.

Зі слів заступника директора Департаменту земельних ресурсів - начальника управління формування ринку землі Київміськдержадміністрації Юрія Кулаковського, ділянка на сьогодні належить місту, тому будь-яка діяльність на ній приватної компанії незаконна. «Якщо до 2012 року територія за адресою Лютнева 64 числилась за Київопорядкомплектом, то після протестів прокуратури з 14.09.2012 року її було переведено до міських земель, не наданих нікому у власність і користування. Відтак, на сьогодні це землі київської територіальної громади», розповів заступник начальника земельного департаменту, додавши, що за цих обставин абсолютно не зрозуміло, чому територія огороджена і під приватною охороною, на її межі не пускаються люди, і які роботи на цих землях можуть виконувати працівники ТОВ Київопорядкомплекту.

Очевидно, робочі, як і охорона, не в курсі, що працюють незаконно. Адже по приїзді міських депутатів були намагання перешкоджати їх входу ніби-то на приватну територію. Охорона весь час кудись телефонувала і фільмувала візит депутатів на відеокамери. Самі ж працівники продовжували працювати,

Незаконно видобуте - громаді

Міські депутати хочуть покласти край незаконній бізнес діяльності на Жуковому острові. Кажуть, історія з «Київопорядкомплектом» давня. Довести її до логічного завершення попередній Екологічній комісії Київради не вдалось. Бо компанія мала покровителя в особі колишнього міністра внутрішніх справ, а також «рішал» у судах і прокуратурі. Є надія, що цього разу незаконна діяльність таки буде припинена, а намитий незаконно пісок буде використаний з користю для киян. Зокрема, як варіант депутати розглядають можливість наповнити ним дитячі пісочниці у дворах та дитмайданчиках, оновити піщані смуги 11 міських громадських пляжів , що не робилось уже кілька останніх років тощо. Що ж стосується подальшої діяльності Київопорядкомплекту, то її треба припиняти, як таку, що завдає непоправної шкоди екології міста. Ось так наразі обладнана незаконна піскобаза і такими земснарядами пісок вимивається з дна Дніпра.

Крім того, Екологічна комісія розглянула ініціативу ТОВ «Фарватер» та екологів, які запропонували розробити проект берегоукріплення та озеленення цієї земділянки, рекультивації, а також створення на ній садового товариства з виділенням землі у тому числі для киян-учасників АТО, безкоштовного громадського пляжу.

Більшість депутатів досить скептично віднеслись до цієї ініціативи, хоч і підтримали ідею з виділенням землі учасникам АТО.

- Це будуть другі Осокорки, - переконана міський депутат від фракції Удар-Солідарність Катерина Кириченко. - До того ж, абсолютно не зрозуміло, чому такі проекти має подавати саме Фарватер, а не якась інша компанія. Потрібно робити конкурс і там визначати компанію -розробника. До того ж, про яке садове товариство може йтись? Тут пісок і максимум що ростиме - сосна. Та й змінити призначення землі з рекреаційних по суті у сільгосппризначення майже нереально, тим більше при дії мораторію на продаж земель сільгосппризначення. Перший заступник голови комісії з питань екологічної політики Київради (фракція Удар-Солідарність) Костянтин Бричук теж категорично проти такого сценарію розвитку подій.

«Гріх розбазарювати таку перлину збереженої природи фактично у центрі Києва, роздаючи землю під усілякі садові або несадові товариства, - вважає він. - Моя пропозиція - повернути територію у межі заказника з відповідним природоохоронним статусом (із заповідним чи рекреаційним) без права будувати тут будь- що. Ця територія має бути виключно для відпочинку людей та збереження дикої природи. Не треба забувати, що територією Жукового острова пролягає один з європейських коридорів міграції диких тварин. Якщо цю територію забудуємо, це буде злочин не лише українського, а європейського масштабу», нагадав він, додавши що за Черновецького площа заказника була з 1600 гектарів зменшена майже вдесятеро. Все інше було роздано у приватну власність чи оренду. На мою думку, треба відновлювати первинно визначені межі Жукового острова і повернути йому втрачені території. Якщо навіть ділянки роздані, то на більшості з них жодні роботи ще не початі. Тому можливо скасувати старі рішення Київради і відновити статус заказника, підсумував він.

- Якщо ця земділянка повернута у комунальну власність, логічно було б, аби предпроекти розробляло Київське інвестиційне агентство, а не якесь ТОВ. КІА могло б виставити її на аукціон з умовою збереження статусу охороної території, приміром, під пляж, ще й заробило б для міста кошти, - зауважив голова Громадської організації «Перспективи Києва» та Голосіївського осередку партії Удар Руслан Гаджимурадов.

Під час виїзного засідання Екологічної комісії Київради він підняв перед депутатами ще одну проблему Жукового острову - наявності несанкціонованих сміттєзвалищ на території заказника. Замість того, аби вивозити сміття звідти районна влада засипає його піском чи грунтом. «У районі Лютневої, 58 утромбували триметровий шар сміття і присипали його піском, аби сміттєзвалище не муляло нікому очі і на нього скаржилось менше киян. Водночас екологи і небайдужі громадяни продовжують бити на сполох. Адже ця купа сміття знаходиться у безпосередній близькості до річки Віта, тобто всі отруюючі речовини, які утворюють внаслідок гниття сміття, потрапляють з ґрунтовими водами у водойму. Згодом це може призвести до екологічного лиха на зразок того, що було на річці Коник, коли там вимерла риба», розповів Руслан Гаджимурадов.

Депутати порадили написати на Комісію лист, аби вони могли вивчити питання та відповідним чином відреагувати, давши протокольне доручення Департаменту благоустрою з ліквідації цього сміттєзвалища.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

20 березня 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати