Змінимо разом
   столицю на краще!

Загрозливе будівництво житлового комплексу біля метро Деміївська

Середа, 8 квітня 2015, 11:27
Загрозливе будівництво житлового комплексу біля метро Деміївська

Мешканці будинків No46/1, 46 а, 48 по проспекту 40-річчя жовтня та No6,7,8 по провулку Деміївський знову вийшли на мітинг проти початку будівництва другої черги житлового комплексу «Soho Residence». Кажуть, воно ведеться з порушенням багатьох містобудівних норм, загрожує руйнуванням аварійного будинку 46/1 по 40-річчя жовтня, а головне - на нього немає дозволу.

Забудовник вирубує дерева і забиває палі

“Цього не можна допустити в жодному разі, тим більше, що в бюджеті міста, згідно рішення Київміськради, на капремонт аварійного будинку No46/1 по проспекту 40-річчя жовтня передбачено півмільйона гривень, - наголошує активіст Михайло. - Буде дивно, якщо місто ремонтуватиме будинки, а так званий інвестор їх руйнуватиме”.

Забудовник на всі ці зауваги не зважає і дуже поспішає розпочати будівництво, не домовившись з місцевою громадою. Адже боїться втратити ласий шмат землі майже в центрі міста на 1,5 гектари, які з 2005 року перебувають у нього в 15-річній оренді.

“Наразі ведуться підготовчі роботи до масштабного будівництва. Забудовник уже встановив бетонний паркан, але забув поставити спецстенди з інформацією про містобудівну документацію (декларацію, дозвіл про початок будівельних робіт тощо). За бетонним парканом вирубано всі дерева і забиваються палі”, - розповідає активістка Олександра, акцентуючи увагу на тому, що все це відбувається у двох кроках від Голосіївської РДА.

“Сьогодні, забудовник пішов ще далі. На його замовлення спилено два дерева у нашому дворі. Ми викликали міліцію і зупинили свавілля. Та боїмось, що на цьому агресивні дії інвестора не припиняться, – продовжує ще один активіст Андрій. – Відтак, ми написали чимало звернень у різні інстанції – в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, МНС, депутатам міськради, в Голосіївську РДА, КМДА, прокуратуру, громадські організації тощо”.

Сильні разом

ГО “Перспективи Києва”, на прохання мешканців будинку по Голосіївській 46/1, звернулась у різні інстанції і з`ясувала, що за угодою 2005 року, 1.5 гектара землі взято забудовником в оренду на 15 років.

“Документи на землю у забудовника є. А от дозволу на будівництво другої черги житлового комплексу поки що ніхто не бачив. На початку 2015 року інвестор отримав нові стобудівні умови з абсолютно новими параметрами проекту, на які треба отримати новий дозвіл”, -пояснив голова правління ГО “Перспективи Києва” Руслан Гаджимурадов, додавши, що з дня на день має прийти відповідь на запит ГО щодо плану забудови території та наявності дозволу на будівництво у Київміськбуду-6.

“Якщо таких документів не виявиться, будемо звертатись у прокуратуру. Якщо ж знайдуться, доводитимемо порушення містобудівного законодавства”, - резюмував Руслан Гаджимурадов. Боротись із таким забудовником лише в юридичній площині буде важко і довго, потрібен ще й громадський спротив. Таке переконання висловив юрист, голова ГО «Кияни об’єднуємось» Олександр Дядюк. А все тому, що в нашій країні все купується і продається і, останнім часом забудовники «пруть як бульдозери» і їх нічого не зупиняє. Свідчення тому забудова на Микільській Слобідці зі стріляниною і колючим дротом.

На думку юриста, друга черга не може законно пройти експертизу Головної інспекції Державної архітектурно-будівельного контролю. Хоча б тому, що новобудова не відповідатиме діючим будівельним нормам і санітарним правилам забудови населених пунктів, коли на 1 гектарі не може бути розміщено більше, ніж 350 чоловік. Крім того, де і без новобудов наповненість районних дитсадків і шкіл становить 130-140% і бракує дитячих і спортивних майданчиків. Адже інвестори, які збудували поряд ЖК Голосієво, ЖК парк Авеню, теж забули про свої інвестзобов’язання зі зведення соцінфраструктури.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

22 вересня 2019
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати

Київ у об'єктиві