Забудові скажуть «так», якщо буде знайдено компроміс
П’ятниця, 1 травня 2015, 12:07Tweet |
Коли шматок стіни може впасти на голову, бо у квартирі тріщать стіни, людям стає не до жартів і вони готові на все – перекривати дороги, влаштовувати численні мітинги і навіть протистояти забудові силою… Поки що не було хіба що останнього, але люди готові й до цього…
Учора голова громадської організації «Перспективи Києва» Руслан Гаджимурадов вчергове зустрічався з активістами-власниками квартир у аварійному будинку №46/1 по вулиці 40-річчя жовтня, аби разом з юристом спробувати розібратись у їхній ситуації і допомогти знайти компроміс із забудовником.
Наразі люди опинились у доволі складній ситуації. Частина їхнього будинку на 6 метрів опустилась вниз через будівництво тунелю метро Деміївська. У квартирах почали з’являтись тріщини, які з кожним роком збільшуються. Сьогодні люди нажахані тим, що поряд з їхнім будинком почалось будівництво житлового комплексу з шістнадцятиповерхівок. Кажуть, що їхній будинок і без того тріщить. Тому треба або взагалі зупинити будівництво, або перш, ніж зводити багатоповерхівки, провести відповідні дослідження ґрунтів, розробити проект та укріпити фундамент. Таке убезпечення коштуватиме забудовнику в середньому 8-10 млн грн. Якщо ж ці роботи не провести, то, за висновками фахівців, є загроза, що будинок просто впаде, або ж піде під землю, як свого часу сталось з краном під час будівництва метро.
І нарешті ще один компроміс, на який готові власники квартир, це віддати аварійний будинок під знесення в рамках реконструкції старих житлових кварталів з їхнім розселенням, а ділянку під «хрущовкою» віддати забудовнику, який зможе звести на ній торговий центр, автопаркінг тощо. Це був би ідеальний вихід із ситуації. Адже таким чином виграли б одразу три сторони – місто, яке б позбулось проблеми з аварійним будинком та скаргами, потребою його ремонтувати; мешканці, яких би розселили у нові квартири; і нарешті інвестор, який зміг би побудувати поряд зі своїм житловим комплексом та метро Деміївська будь-який комерційний об’єкт і отримувати з цього прибуток.
На який із запропонованих варіантів піде забудовник? Побачимо згодом…
Добавить комментарий