Змінимо разом
   столицю на краще!

Як МАФ перетворив двір на помешкання бомжів

Вівторок, 31 березня 2015, 18:26
Як МАФ перетворив двір на помешкання бомжів

В одному із затишних двориків між вулицями Жилянською, Саксаганського та Льва Толстого знайшли своє пристанище люди без постійного місця проживання. Вони без будь-яких докорів сумління розпивають спиртні напої прямо на дитячому майданчику, а одразу за гаражами облаштували місце проживання. Взимку ці люди зігріваються біля багаття, у якому спалюють сміття, шини та пластик. Їдкий дим та неприємний запах перетворили життя мешканців навколишніх будинків на справжнє випробування: хто кого?

Місцевий активіст Анатолій Лобас розповідає, що вся проблема у найближчому МАФі – там приймають скляні пляшки та макулатуру: «Вони (бомжі – авт.) спочатку йдуть перебирають смітники, вибирають звідти все, що можна здати і несуть до цього пункту прийому. За ті гроші купляють горілку чи вино і п’ють прямо тут, на дитячій площадці», - говорить чоловік. Його слова підтверджує Ірина Кучера, що живе у сусідньому будинку. «Найгірше навіть не те, що дітям нема де гратися, бо тут постійно п’янки-гулянки, а те, що на все це діти дивляться. То все через той МАФ, якби його звідси забрати, то й не було б тут такого розгільдяйства».

Справді, за 30 м від дитячого майданчика стоїть ларьок з обгорілим написом «Прийом макулатури», збоку виставлені ящики для пляшок. Поки Анатолій Іванович розповідає про те, що що у січні цей МАФ горів, жінка характерної зовнішності, яку ми нещодавно бачили
біля смітника, волоче пакет із пляшками та папером. Через 10 хвилин вона уже сиділа на лавочці дитячого майданчика та пила портвейн із паперової пачки.

За словами мешканців навколишніх будинків, цей МАФ був встановлений у 2009 році. Саме тоді Анатолій Лобас написав перше звернення до міської влади. У відповіді посадовці запевнили, що не видавали дозвіл на встановлення малої архітектурної форми на вул. Жилянській, 82. Проте, чому ж тоді цей ларьок досі стоїть, залишається загадкою.

Підходимо ближче до МАФа. Чоловік, що приймає макулатуру жартома запитує: «Покажете мене по телевізору?». Пізніше у розмові він розповідає, що працює тут менше півроку:

- Ми допомагаємо людям, приймаємо макулатуру, бутилки, платим за це гроші. Документи всі на ларьок є. Але не тут.

- Допомагайте людям – ми ж не проти, але не у нашому дворі. Кому сподобаються такі сусіди і наслідки «бізнесу, що помагає людям»? - коментує нашу розмову Анатолій Лобас.

Намагаємося з’ясувати, де ж можна подивитися документи на цей МАФ. Чоловік, що тут працює замість коментарів телефонує до власника. Додзвонився вдалося з третього разу. Власника пункту прийому скляної тари-макулатури звати Роберт Генрікович. Із телефонної розмови дізнаємося, що він орендує це приміщення у фірми «Грін Фібра». Договір оренди був підписаний в червні 2014 року. Чоловік не знає, що там було до цього. В кінці телефонної розмови орендатор і за сумісництвом власник макулатурно-скляного
бізнесу все таки обіцяє дати контакти власника цього МАФу. Згодом з’ясовуємо, що чоловік у відрядженні у Львові – повернеться у кінці цього тижня.

Анатолій Лобас та Ірина Кучера розповідають, що це не єдина проблема у їхньому дворі і ведуть мене до гаражів. Жінка каже, що треба взяти марлеві пов’язки, інакше там можна задихнутися від неприємного запаху. Справді, територія між гаражами, які стоять поряд із дитячим майданчиком, нагадує сміттєзвалище: скло, ганчірки, шини, поліетилен… Тхне здалеку. За цими гаражами стоїть райський куточок місцевих бомжів – крісло, що колись було оббите червоним гобеленом, журнальний столик, накритий на двох осіб – судячи із двох пачок портвейну, що стоять на ньому і справжні витвори вуличного мистецтва на стінах найближчого гаража.

Нікого, окрім мешканців сусідніх будинків, це не турбує. За словами активістів, влада прибирає МАФи по всьому місту, а те, що робиться у центрі, фактично під боком, не помічає. «Головна проблема – цей МАФ. Бомжі будуть там, де буде пункт прийому. Не було б МАФа – зникли б 80% проблем: на дитячому майданчику не буде пляшок та недопалків цигарок, у дворі не буде смороду, а територія гаражів буде чиста», - говорить Анатолій Іванович.

ГО «Перспективи Києва» з’ясує, хто повинен відповісти за те, що робиться в цьому дворі: чому цей МАФ досі стоїть, а дитячий майданчик перетворився на місце розпивання спиртного.

Далі буде.




Альона Романюк

Фото автора

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

21 квітня 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати