Змінимо разом
   столицю на краще!

Як боротися з хабарництвом

Понеділок, 9 лютого 2015, 09:31
Як боротися з хабарництвом

«Я не беру і не даю хабарів» - під таким гаслом пройшов професійний семінар для «Ні хабарництву» для небайдужих громадян в Києві 7 лютого.

Добровільні внески у лікарнях, збір коштів у школах, незрозумілі платежі у державних органах влади та «поляка викладачам» – це все низова корупція. Простіше кажучи – хабарництво. Практично кожен із нас час від часу стикається з цим явищем. Учасники семінару із усієї України дізналися про 10 способів боротьби із хабарництвом у різних сферах життя.

«Україна посідає 142 місце в світі за рівнем корупції. У 2014 р. кожен третій був готовий вийти на вулицю з протестом проти хабарництва. Питання в тому, скільки з цих людей готові відмовитися давати та брати хабарі?» - зазначив ведучий семінару, адвокат, Голова Національного руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів!» Сергій Гула. Він поділився з учасниками успішними практиками подолання корупції та розповів, як боротися із хабарництвом.

Якщо від Вас вимагають хабар, потрібно чітко заявити, що ви не даєте хабарів. При цьому наголосити, що як давання, так і отримання «взятки» - це злочин, що карається відповідно до норм Кримінального кодексу України. Наступний крок – це повідомлення про хабарника в прокуратуру, СБУ та найпростіше - за номером 102. Найкращий спосіб перевірити хабарника – вимагати від нього квитанцію із обов’язковим зазначенням мети платежу, а також відповідний наказ, положення або розпорядження. Добровільний внесок – це хабар. Якщо хабарник продовжує вимагати певну суму, потрібно залучити до справи журналістів, а також місцеві громадські організації та активістів. Однією із успішних засад боротьби вважають максимальне розповсюдження факту (або історії) у соцмережах. Важливою умовою викриття хабарника є фіксація: це може бути диктофонний запис, відеозапис або фото, зроблені навіть на мобільний телефон.

Усі учасники семінару отримали безхабарну гривню – ще один спосіб боротися із хабарами. Замість грошей, які у Вас вимагають, потрібно дати спеціально розроблену купюру. Наприкінці семінару бажаючі підписали декларацію, якою засвідчили принципову позицію не брати і не давати хабарів. Подібні декларації уже підписали більше 1200 людей по всій країні всього за 5 місяців діяльності
антикорупційної ініціативи.

Загальнонаціональний Рух «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарі» - це громадянський рух українців, які свідомо прийняли рішення не давати і не брати хабарів у своєму особистому і професійному житті. За словами Сергія Гули, мета руху полягає у залученні максимальної кількості українців до антикорупційної роботи, що починається з кожного громадянина.

Якщо від Вас вимагають хабар, повідомте нам!

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

11 травня 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати