Змінимо разом
   столицю на краще!

В пошуках чистої води. Частина 2

Середа, 17 грудня 2014, 14:39
В пошуках чистої води. Частина 2

Організм людини на 60-80% складається з води. Саме тому якість цієї рідини така важлива для здоров’я та життя. Проблема чистої питної води зачепила багато населених пунктів. Не оминула вона і столицю. Як ми уже писали, кияни мають змогу отримувати воду із чотирьох різних джерел: з-під крана, із бюветів (артезіанську), купувати фасовану та брати у природніх потічках. Думки експертів щодо якості води розійшлися: хтось вважав водопровідну воду токсичною, а хтось казав, що вона корисна і питна. Одні експерти стверджували, що бюветна вода — найкорисніша, а інші — засуджували її. Щоб знайти істину ми звернулися до доктора фізико-математичних наук, професора Інституту фізики НАН України, директора Інституту екології людини Михайла Васильовича Курика. Він займається дослідженнями води з 1991 року і розповів просто неймовірні речі.

Отож, яка вода є якісною? За скількома показниками її слід вимірювати та яку воду можна споживати безпечно ? - ці та інші запитання лягли в основу розмови із професором Куриком.

“Що таке якість води? Це відповідність води, яку п’є людина, до тої води, яка є в організмі, всередині клітин. Коли людина народжується, то отримує від мами так званий водний гомеостаз: співвідношення між зв’язаною водою, яка сформувала організм, та вільною водою, яка омиває клітини та виводить токсини. З дня появи людина повина пити ту воду, яка підтримує це співвідношення”, - розповідає Михайло Васильович.

Кринична та джерельна вода, за словами експерта, не є якісною, адже це поверхневі води і вони забруднені продуктами життєдіяльності людини. Їх практично ніхто не контролює. Нагадаємо, що таку ж думку висловлюють директор Інституту колоїдної хімії і хімії води Владислав Гончарук, Валентин Безрукий, президент науково-дослідногоцентру споживчих ініціатив “ТЕСТ”, представники СЕС та “Київводоканалу”.

В основу проблем забезпечення якісною питною водою мешканців столиці лягає забруднення річок. Зараз немає рік, з яких можна взяти і напитися води. Фактично, “Київводоканал” їх очищає методом хлорування, проте є інша сторона медалі: перетворити хлоровану воду на питну дуже важко. Окрім того, водопровідна мережа міста знаходиться в жахливому стані.

Тим не менше,за словами Валентина Безрукого, водопровідну воду можна пити безпечно, адже за її якість відповідає “Київводоканал”. Він робить більше 1000 тестів в день. Цю тезу підтверджують і офіційні структури. Професор Курик не радить пити цю воду сирою. Як мінімум, її краще прокип’ятити.

“З 1993 р. Українці — вимираюча нація. Одна причина такого стану речей — це Чорнобиль, а інша — неякісна питна вода. Сьогодні ми перевірили більше 80 видів фасованої (бутильоваї — авт.) води. Менше третини із них мають показники високої якості. Все розраховано на совість виробника. Більше ніким не контролюється. Обережно треба відноситися до фільтрації. Якщо людина сумнівається в якості води, часто викорисовує фільтри оберненого сомосу. Оберненоосматична вода була створена для напоїв, для їжі і для технічних засобів, але це не питна вода”, - розповідає професор Курик.

Окремо слід згадати артезіанську воду — вона справді природня. Проте бюветну воду варто перевірити і розробити паспорти кожного бювету: людина повинна знати, що вона п’є.

Є методики дослідження хімічних та мікробіологічних показників. Інститут екології людини разом з Інститутом Фізики НАН України окрім цих критеріїв досліджують ще й фізичні — саме вони показують, на скільки ця вода корисна для організму людини.

Разом із Інститутом екології людини ми провели власне незалежне дослідження 6 зразків води (дослідження анонімне).

Зразок №1 — Бювет за адресою: пров. Жуковського, 10

Зразок №2 — Бювет за адресою: Васильківська, 47 (ця вода мала дуже неприємний запах).

Зразок №3 — Бювет за адресою: Героїв Оборони, 10.

Зразок №4 — Вода із кулера “Оазис”

Зразок №5 — Вода “Моршинська”.

Зразок №6 — Водопровідна вода.

Уся вода має показники середньої якості — фактично її можна пити. Проте бажано кип’ятити, або робити талу воду. Тала вода має іншу структуру і перші 5-8 годин вона дуже корисна.

ГО “Перспективи Києва” продовжує дослідження теми питної води. Очікуйте найближчим часом нові цікаві матеріали.

Результати дослідження води
Результати дослідження води
Трактування результатів
Трактування результатів
Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

27 квітня 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати