Створення Громадської ради при КМДА поставили на паузу
Четвер, 9 квітня 2015, 20:28Tweet |
Понад дві сотні голів громадських організацій, які подали у відведений термін документи на участь у Громадській раді при КМДА на 2015-2017 роки, прийшли на «круглий стіл» у колонну залу мерії. Їх сюди запросили для створення ініціативної групи, яка мала підготувати положення про Громадську раду, підготувати установчі збори, а згодом і провести їх. Та яким же було їхнє здивування, коли стільців для 70- 80% з них банально не вистачило, а на вході замість бюлетенів для голосування видали по жовтому папірцю. Зрозуміло, найактивніші почали піднімати ґвалт. Адже стояти кілька годин і щось обговорювати натовпом складно, та й до зали могли зайти всі, хто хотів. Не було жорсткого фейс-контролю, що створювало загрозу появи в залі підставних осіб з жовтими папірцями. Підігріло ситуацію й те, що початок заходу затягнувся.
Організатори виправдовувались, стільців немає, бо їх нібито розтягли на дрова під час революції, а затримується захід, бо чекаємо тих, хто спізнюється. «Троє одного не чекають, - слушно помітив Руслан Гаджимурадов, голова громадської організації« Перспективи Києва ». - Усі були запрошені на один час. Хто хотів прийти - прийшов. Хто спізнюється - то його проблеми. Та й взагалі склалась абсурдна ситуація. Нас запросили на «круглий» стіл. Натомість ні «круглого стола», ні стільців. Відомо, що такі заходи не проходять за годину-дві. Тому деякі громадські лідери, близько 20 чоловік, почали шуміти і штовхатись, хтось навіть пробував пошкодити мікрофон представника КМДА. Фактично вони своїми криками зірвали збори. Переважна більшість просто не розуміла, що відбувається і пасивно спостерігала за всім збоку », ділиться першими враженнями громадський активіст, додавши, що очікував якоїсь ясності, пояснень, як формуватиметься Громадська рада, поділу громадськості на групи по інтересам, а не втрати часу через балаган.
«Складається враження, що це було зроблено зумисно, аби дискретувати саму ідею співпраці громадськості і КМДА. Та чи могло бути інакше з такою організацією », зауважує голова правління Всеукраїнської громадської організації« Ефективний власник »Тетяна Монтян. - До таких заходів організаторам треба готуватись ретельніше та розбивати громадські організації за напрямками. Я ніколи не займатимусь медициною чи освітою, мені це не цікаво і я в цьому не розбираюсь на фаховому рівні. Тоді як Генплан, питання ЖКГ, майно територіальних громад - це моє. Так само інші громадські діячі та організації, комусь цікава культура, комусь - охорона здоров`я, комусь - спорт чи медицина, комусь - економіка чи соціалка, - пояснила вона, взявши слово під закриття заходу, аби заспокоїти народ.
Центр громадського сприяння та правозахисту знайшов недопрацювання організаторів у іншій площині. За даними Центру. понад 10% представлених на зборах громадських організацій - не зареєстровані і не мають відповідного правового статусу, тоді як постанова Кабміну від 03.11.2010 № 996 чітко прописує вимогу легалізації. Їх статус банально не перевірили на етапі прийому заяв. Є також випадки, коли на одну особу зареєстровано одразу сім організацій (!). Тобто хтось не гребує методами, аби лише бути представленими в Громадській раді КМДА. Зважаючи, що засідання було зірване, організатори запропонували перенести його на 16 квітня, а також пошукати нове зручне місце для проведення зборів, або облаштувати Колонну залу КМДА. Більшість представників громадських об`єднань підтримали таку ініціативу.
За даними КМДА, в заході зареєструвалось 226 представників з 264 заявлених.
ДОВІДКА: Громадська рада є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), налагодження ефективної взаємодії КМДА з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики в місті Києві.
Добавить комментарий