«Статус сім’ї загиблого: права, гарантії та проблеми їх забезпечення»
Середа, 22 квітня 2015, 08:34Tweet |
Проблеми соціального забезпечення учасників АТО та їх родин та шляхи їх вирішення обговорили під час тематичного брифінгу народний депутат України Олена Шкрум, керівники Громадських організацій: «Юридична Сотня», «Крила Восьмої Сотні», «Психологічна кризова служба», «Координаційний центр допомоги учасникам АТО».
Як констатували учасники, сім’ї загиблих військовослужбовців, працівники силових структур та добровольців часто стикаються з проблемами при оформленні виплат та соціальних пільг. Більше того, деякі з пільг не відповідають сучасним реаліям і їх неможливо реалізувати. Часто-густо проблеми виникають через брак інформації та обізнаності щодо передбачених законами прав, переконана Христина Фамова, директор ГО «Координаційний центр допомоги учасникам АТО». Відтак, було розроблено новий проект з розповсюдження інформації серед військовослужбовців, а також проведення спеціальних тренінгів для працівників правоохоронних органів, спеціалістів соціальних служб, аби ті знали як правильно спілкуватись із членами сімей загиблих військовослужбовців. Реалізація проекту розпочнеться з 1 травня 2015 року.
Натомість юристи ГО «Юридична Сотня» вказали на неадекватність вимог законодавства з пред’явлення десятків документів до щонайменше трьох різних інстанцій для оформлення пільг, а також інші перепони на шляху до отримання цих документів. За словами Ірини Міхнюк, голови ГО «Крила Восьмої Сотні», існуюча система оформлення виплат та статусів ставить родини, які понесли втрати в ганебне та принизливе становище. Вікторія Кочубей, головний психолог по роботі з родинами загиблих ГО «Психологічна кризова служба» констатувала нетактовність і професійну непідготовленість працівників органів соціального забезпечення населення, військкоматів та кадровиків у військових частинах. Зрозуміло, це призводить до погіршення психологічного стану осіб, які втратили рідних і може мати негативні соціальні наслідки у майбутньому.
Окрему увагу учасники приділили питанню соціальної підтримки сім’ям безвісно пропалих та порядку визнання таких осіб загиблими. Особливий наголос був зроблений на питанні психологічної допомоги таких родин, а також родинам загиблих. Аби робота у сфері соціально-правового забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей була ефективною, народний депутат Олена Шкрум запропонувала створити ініціативну групу з числа народних депутатів, представників виконавчої влади та громадськості і зустрічатись хоча б раз на два місяці. Лише при активній співпраці влади та громадськості можна досягти гарних результатів у цій справі, переконані учасники брифінгу.
Контактна інформація:
Оксана Ампілогова, координатор зв’язків з громадськістю ГО «Юридична Сотня»
(098) 92-65-93
http://legal100.org.ua/
https://www.facebook.com/groups/legalsotnya/
Гаряча лінія:
0 800 30 00 21
Добавить комментарий