Змінимо разом
   столицю на краще!

МАФи мають зникнути з зелених зон Голосіївського району

Середа, 24 червня 2015, 12:56
МАФи мають зникнути з зелених зон Голосіївського району

Сьогодні, 24 червня, кілька десятків протестуючих проти демонтажу тимчасових споруд торговельного призначення на годину перекрили рух транспорту по вулиці Васильківська.

Громадська організація “Перспективи Києва” побувала на місці подій та поспілкувалась з безпосередніми учасниками конфлікту. Як з`ясувалось, галас підняла компанія ТОВ “Коммерц-Сіті”. Два МАФи якої було прибрано у різних районах столиці раніше, тепер дійшла справа і до МАФу по вулиці Васильківська.

”Нараз триває два судових процеси проти посадових осіб КП “Благоустрій”, які перевищили свої повноваження. Демонтаж відбувався без жодного документа і опису майна, - каже адвокат ТОВ “Коммерц-Сіті” Олександр Нечіталенко. - За документами усе законно, в реєстрі зареєстровані права власності. Сьогодні влада демонтує МАФи, а завтра поставить на звільнені місця свої кіоски. Нам пропонували домовитися. Але чому маємо платити, якщо сплачуємо податок на прибуток і забезпечуємо робочими місцями інвалідів-переселенців з зони АТО, які є членами громадської організації ”СОТИ”.

У провідного інспектора комунального підприємства “Благоустрій” своя правда. Каже, що по факту у цього МАФу немає земельної ділянки і він розташований незаконно. “У кіосках, що поруч, є проплачений інформаційний талон на землю, а в цих тільки витяг і ухвала суду, що у них капітальна споруда”, - каже інспектор. - Але ж ви самі бачите, яка вона “капітальна”. Це звичайний МАФ”, - резюмує він та показує доручення про демонтаж.


Директор Департаменту з міського благоустрою Дмитро Білоцерковець так коментує події на вулиці Васильківській у своїй сторінці на фейсбуці: “За ніч демонтовано 13 МАФів, а в сумі за останні два дні близько 35, але найцікавіше нас чекало на ст.м. Васильківська ... після демонтажу першого з 6 незаконних МАФів, почалася блокування техніки, були проколоті шини і ще облили маніпулятор бензином ... Як виявилося, ми посміли зачепити прокурорські МАФи епохи Януковича, які прикривалися якимись рішеннями судів і спробою легалізації через право власності, не маючи жодних документів на землю і навіть наказів на присвоєння адресу”. Пізніше Дмитро Білоцерковець виставив на своїй сторінці у фейсбуку фото з місця подій, де сфотографовано розрахунок з мітингарями за акцію. За його даними, за годину часу найняті люди отримали по 20 гривень.

“Наразі у Голосіївському районі є чимало МАФів, які нібито мають документи (законні чи фіктивні хай розбираються правоохоронні органи та суди). Але при цьому вони стоять у заборонених місцях - зелених зонах, зупинках громадського транспорту чи поряд з метро, без дотримання норм розташування. Це часто заважає киянам і може призвести до трагічних випадків у разі виникнення надзвичайних ситуацій та скупчення великої кількості людей. Більше того, у Голосіївському районі були навіть злочинні випадки, коли вирізались дерева, сторічні дуби заради встановлення кіосків, - ділиться враженням голова ГО “Перспективи Києва” Руслан Гаджимурадов. - Наразі міська влада, на звернення громадян, намагається навести лад у благоустрої міста та впорядкувати розміщення МАФів, аби вони стояли у належних місцях і не заважали переміщенню киян. Ми це підтримуємо. Більше того, навіть написали звернення на Голосіївську райдержадміністрацію, Департамент міського благоустрою та КМДА з переліком МАФів у Голосіївському районі, які стоять у неналежних місцях - і нас почули. Водночас, на мою думку, киянам потрібні робочі місця, а місту - нові надходження. Забезпечити це можна лише, якщо вивести з тіні ті МАФи, які не платять пайової участі та працюють поза законом. Хай торгують. Звісно, якщо МАФи стоять у незаборонених місцях, не шкодять благоустрою та не заважають киянам”.

Довідка: За інформацією Дмитра Білоцерковця, з 2014 по 2015 рік, за ініціативою мера Києва Віталія Кличка, Департамент благоустрою та районні адміністрації демонтували близько 3000 конструкцій, що рівносильно 6000-8000 МАФам (квадратура до 30 квадратних метрів).

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

15 січня 2021
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати

Київ у об'єктиві