МАФи мають зникнути з зелених зон Голосіївського району
Середа, 24 червня 2015, 12:56Tweet |
Сьогодні, 24 червня, кілька десятків протестуючих проти демонтажу тимчасових споруд торговельного призначення на годину перекрили рух транспорту по вулиці Васильківська.
Громадська організація “Перспективи Києва” побувала на місці подій та поспілкувалась з безпосередніми учасниками конфлікту. Як з`ясувалось, галас підняла компанія ТОВ “Коммерц-Сіті”. Два МАФи якої було прибрано у різних районах столиці раніше, тепер дійшла справа і до МАФу по вулиці Васильківська.
”Нараз триває два судових процеси проти посадових осіб КП “Благоустрій”, які перевищили свої повноваження. Демонтаж відбувався без жодного документа і опису майна, - каже адвокат ТОВ “Коммерц-Сіті” Олександр Нечіталенко. - За документами усе законно, в реєстрі зареєстровані права власності. Сьогодні влада демонтує МАФи, а завтра поставить на звільнені місця свої кіоски. Нам пропонували домовитися. Але чому маємо платити, якщо сплачуємо податок на прибуток і забезпечуємо робочими місцями інвалідів-переселенців з зони АТО, які є членами громадської організації ”СОТИ”.
У провідного інспектора комунального підприємства “Благоустрій” своя правда. Каже, що по факту у цього МАФу немає земельної ділянки і він розташований незаконно. “У кіосках, що поруч, є проплачений інформаційний талон на землю, а в цих тільки витяг і ухвала суду, що у них капітальна споруда”, - каже інспектор. - Але ж ви самі бачите, яка вона “капітальна”. Це звичайний МАФ”, - резюмує він та показує доручення про демонтаж.
Директор Департаменту з міського благоустрою Дмитро Білоцерковець так коментує події на вулиці Васильківській у своїй сторінці на фейсбуці: “За ніч демонтовано 13 МАФів, а в сумі за останні два дні близько 35, але найцікавіше нас чекало на ст.м. Васильківська ... після демонтажу першого з 6 незаконних МАФів, почалася блокування техніки, були проколоті шини і ще облили маніпулятор бензином ... Як виявилося, ми посміли зачепити прокурорські МАФи епохи Януковича, які прикривалися якимись рішеннями судів і спробою легалізації через право власності, не маючи жодних документів на землю і навіть наказів на присвоєння адресу”. Пізніше Дмитро Білоцерковець виставив на своїй сторінці у фейсбуку фото з місця подій, де сфотографовано розрахунок з мітингарями за акцію. За його даними, за годину часу найняті люди отримали по 20 гривень.
“Наразі у Голосіївському районі є чимало МАФів, які нібито мають документи (законні чи фіктивні хай розбираються правоохоронні органи та суди). Але при цьому вони стоять у заборонених місцях - зелених зонах, зупинках громадського транспорту чи поряд з метро, без дотримання норм розташування. Це часто заважає киянам і може призвести до трагічних випадків у разі виникнення надзвичайних ситуацій та скупчення великої кількості людей. Більше того, у Голосіївському районі були навіть злочинні випадки, коли вирізались дерева, сторічні дуби заради встановлення кіосків, - ділиться враженням голова ГО “Перспективи Києва” Руслан Гаджимурадов. - Наразі міська влада, на звернення громадян, намагається навести лад у благоустрої міста та впорядкувати розміщення МАФів, аби вони стояли у належних місцях і не заважали переміщенню киян. Ми це підтримуємо. Більше того, навіть написали звернення на Голосіївську райдержадміністрацію, Департамент міського благоустрою та КМДА з переліком МАФів у Голосіївському районі, які стоять у неналежних місцях - і нас почули. Водночас, на мою думку, киянам потрібні робочі місця, а місту - нові надходження. Забезпечити це можна лише, якщо вивести з тіні ті МАФи, які не платять пайової участі та працюють поза законом. Хай торгують. Звісно, якщо МАФи стоять у незаборонених місцях, не шкодять благоустрою та не заважають киянам”.
Довідка: За інформацією Дмитра Білоцерковця, з 2014 по 2015 рік, за ініціативою мера Києва Віталія Кличка, Департамент благоустрою та районні адміністрації демонтували близько 3000 конструкцій, що рівносильно 6000-8000 МАФам (квадратура до 30 квадратних метрів).
Добавить комментарий