Змінимо разом
   столицю на краще!

Руслан Гаджимурадов: «Конфлікт на Деміївці треба вирішити у правовому полі»

Субота, 8 серпня 2015, 12:25
Руслан Гаджимурадов: «Конфлікт на Деміївці треба вирішити у правовому полі»

Минулого тижня біля забудови житлового комплексу (ЖК) “Soho Residence”, що навпроти Голосіївської райдержадміністрації, було дуже гаряче. Все почалось 5 серпня із дрібної бійки, а продовжилось ламанням заборів, стріляниною 6 серпня і киданням каміння та перекриттям вулиць 7 серпня. І схоже,на цьому не закінчиться...

У пошуках компромісу

6 серпня голова Громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації, ГО «Перспективи Києва» Руслан Гаджимурадов разом з іншими членами Громадської ради зустрівся із жителями будинків (No46/1, 46 а, 48 по проспекту 40-річчя жовтня та No6,7,8 по провулку Деміївський), аби з’ясувати обставини бійки з охоронцями забудови, що сталась за день до того.

Олександра Щеглова, активістка і мешканка будинку № 46/1 по проспекту 40-річчя, розповіла, що разом зі своїми сусідами та активістами намагалась зупинити виїзд техніки з об’єкту та з’ясувати, хто саме охороняє забудову. Натомість замість інформації дехто з них отримав штурхани і опинився на землі, у тому числі вона. В охоронців своя правда, кажуть, що їх провокували образливими вигуками, а також кидались під техніку. Тому вони просто відтіснили людей і заламали кільком найактивнішим руки.

Аби надалі не було подібних інцидентів, голова Громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації, ГО «Перспективи Києва» Руслан Гаджимурадов порадив жителям та активістам боротися з забудовником у правовому полі шляхом переговорів та судів.

«Досить того, що йде війна на Сході, де проливається кров наших хлопців, - зауважив він. – Не можна радикалізувати обстановку у районі. Не маємо права допустити кровопролиття у мирному Києві», продовжив він, додавши, що Комітет Громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації з питань архітектури і будівництва, ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища вже завтра готовий приступити до розв’язання цього питання у правовому полі за зверненням місцевих жителів.

У відповідь активістка Олександра заявила, що мешканці теж «за» мирне врегулювання ситуації і готові до компромісу, але поки що домовитись із забудовником не вдається. Забудовник “GEOS” порушує низку законів та норм. У нього немає половини дозвільних документів на будівництво. У всякому разі їх не надають уже протягом шести місяців на звернення депутатів. Не бачив ніхто й дозволу на будівництво (лише на 2005 рік), містобудівного розрахунку і позитивного висновку держекспертизи, наголошує активістка. Обстеження житлового будинку №46/1 по проспекту 40-річчя жовтня будлабораторією КП “Київжитлоспецексплуатація” (акт №187/88 від 18 червня 2015 р.) показало, що технічний стан несучих і огороджувальних конструкцій незадовільний. Конструктивна жорсткість будинку послаблена. Нове будівництво наразі на деформацію не впливає, але у майбутньому при будівництві поблизу - не виключається можливість негативного впливу.

За її словами, ідеальним рішенням конфлікту було б переселення жителів аварійного будинку у новобудову. Знесення його у рамках реконструкції старих житлових кварталів і передача ділянки під ним забудовнику під зведення торгового центру, автопаркінгу тощо. Це був би ідеальний вихід із ситуації для трьох сторін: міста, яке позбувається проблеми з аварійним будинком, скаргами і потребою його ремонтувати; мешканців, яких би розселили у нові квартири; і нарешті інвестора, який зміг би побудувати поряд зі своїм житловим комплексом та метро Деміївська будь-який комерційний об’єкт і отримувати з цього прибуток і компенсувати свої затрати.

Гіршим варіантом, але дешевшим для забудовника, було б укріплення фундаменту будинку №46/1 по проспекту 40-річчя жовтня. Воно коштуватиме інвестору, за попередніми оцінками 8-10 млн грн, але його треба проводити перед будівництвом комплексу. І це не подобається інвестору.

Почувши вимоги Олександри, у розмову вступає мешканка будинку №48 по проспекту 40-річчя жовтня: «Нашому будинку вже понад 100 років. Він впаде ще швидше, бо в ньому немає фундаменту».

Аби не було «зламаного телефону» і щоразу вимоги жителів не змінювались, Руслан Гаджимурадов порадив мешканцям обрати відповідальних осіб по будинкам, яким вони довіряють і які представлятимуть їхні інтереси під час переговорів із забудовником. А також систематизувати вимоги, які вони готові озвучити під час четвертого засідання Громадської ради, аби можна було переходити до фази перемовин з інвестором.

«Громадська рада при Голосіївській райдержадміністрації готова виступити посередником і арбітром для досягнення чітких домовленостей між жителями і забудовником, аби потім ніяка зі сторін не відходила від них і апетити кожного не зростали», зауважив голова Громадської ради при Голосіївській РДА, ГО «Перспективи Києва».

Без крові не обійшлось

Цього ж дня, коли частина представників Громадської ради вже покинула майданчик, ситуація радикалізувалась. Розлючені і агресивно налаштовані люди почали жбурляти каміння в охорону. А зі сторони Голосіївської райдержадміністрації організовано, під команди, забігла група молодиків, одягнених у чорні балаклави і футболки з надписом Смерч ніби то на захист місцевих жителів. Кілька міліціонерів намагалось перекрити їм дорогу, але марно. Вони повалили забори і хотіли вже втікати, як почалась бійка і почулись вистріли. У хід пішов слізогінний газ.

Міліції на об’єкті було обмаль і як видно з відео, правоохоронці явно не розраховували на такий перебіг подій і як могли відбивались кийками. Як наслідок, було поранено двох правоохоронців. Один дістав тілесних ушкоджень, іншого госпіталізували із “закритою черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку, раною скроні”. Від кулі, слава Богу, ніхто не постраждав і прибула підмога, яка відновила громадський порядок. У процесі було затримано двох молодиків, проти яких слідчим відділом Голосіївського райуправління столичної міліції відкрито два кримінальні провадження за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) та за ч. 2 ст. 345 (загроза або насильство стосовно працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Один з них мав травматичний пістолет і ніби-то саме він відкрив стрілянину. Наразі слідство триває. Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.


У п’ятницю (7 серпня) конфлікт продовжився. На об’єкт приїхали свободівці і почали разом з мешканцями носити під Голосіївську райдержадміністрацію шини та повалений паркан, погрожуючи запалити їх. До них приєднались жителі та агресивно налаштовані молодики, у тому числі неповнолітні. Частина людей перекрила дорогу, пропускаючи лише карети швидкої та громадський транспорт. Як насідок, заручниками безладу у районі стали не лише голосіївці, а й тисячі звичайних киян.

Хто провокатор: три версії

Журналіст ГО «Перспективи Києва» опитав всі сторони конфлікту, аби розібратись у тому, хто спровокував радикалізацію ситуації. Частина жителів і охоронці переконані, що провокаторами стали свободівці – колишній народний депутат Ігор Мірошниченко, який свого часу кулаками намагався люструвати та вигнати з посади гендиректора УТ-1, та депутат Київради Руслан Андрійко.

Як кажуть очевидці, їх бачили на майданчику 5 серпня. Саме після того й сталась незначна бійка мешканців з охоронцями, яка була знята ними у вигідному світлі і оперативно розповсюджена у соціальних мережах з акцентуванням уваги на фотографіях людей із заломанними руками на землі. Був вкид у медіа, що ніби-то тітушки з батальйону Айдар побили активістів.

Айдар свою причетність до подій заперечив. Натомість мешканець із провулку Деміївського, 6, який був свідком подій, розповів наступне: «Штурханина справді була, але, щоб когось били, то ні. Багато хто з жителів вважає, що це провокація «Свободи» заради дешевого піару і заробляння балів на боротьбі із проблемними забудовами напередодні місцевих виборів. Масові протести із силовим вирішенням та пролиттям крові - це пряме потрапляння у теленовини. Чимало хто переконаний, що одразу після виборів тема боротьби із незаконною забудовою стане не цікавою «Свободі». Погано, що у це нині втягуються неповнолітні та мирні жителі. Є людина, яка бачила з балкону, як після бійки підліткам роздавали гроші. Подейкують, що за нинішню активність «Свобода» пообіцяла активістці Олександрі місце в райраді на наступних виборах і ще, що вона тут вже не живе».

На запитання «Перспектив Києва» «чи правда це?», Олександра відреагувала досить емоційно. Зауважила, що чула про себе багато небилиць, навіть, що вже отримала квартиру від забудовника. Тому не коментуватиме маячню. Впевнена, що такі меседжі вкидаються в інформ-простір спеціально, аби дискредитувати боротьбу, яку вона веде разом із сусідами проти незаконної забудови.

Значна частина жителів стає на захист дівчини. Кажуть, що якби не вона та ще кілька активістів, які борються із забудовником, їхні будинки вже давно склались як книжки. Вони не заперечують, що й надалі готові долучати до боротьби радикалів – «Свободу» та «Правий сектор», аби зупинити будівництво і добитися виконання усіх своїх вимог.


Ще одну версію розповів нам голова ГО «Кияни об’єднуємось» Олександр Дядюк. На його думку, провокаторами виступили забудовник із міліцією. «Активісти чули, як при затриманні чоловік зі зброєю, ніби-то начальник охорони об’єкту забудови, який власне й здійснив вистріли, казав міліції, що він свій. Коли його затримали, спробував втекти і міліція не надто активно кинулась його наздоганяти. Його зловили активісти. А напередодні, коли все було ще мирно, міліція, на прохання активістів, не перевірила документи у нього та інших охоронців. А підстави для цього були: охоронці були у формі без шевронів та опізнавальних знаків. Цілком можливо, що ці хлопці невідомо звідки і не мали права на охоронну діяльність. Як відомо, на цю діяльність потрібна ліцензія, резюмував він.

І нарешті третю версію озвучив заступник голови Комітету Громадської ради з питань архітектури і будівництва, ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Володимир Тимощук. Кажуть, що нинішні події у Голосіївському районі навколо будівництва ЖК “Soho Residence”– це відповідь депутату Київради Миколі Негричу за зупинку незаконної забудови, яка сталась з його подачі у Солом’янському районі, де він балотувався у депутати. Як то кажуть, око за око.

Нагадаємо, раніше ГО «Песрпективи Києва» активно відстежувала ситуацію навколо будівництва ЖК “Soho Residence”, вивчала документацію і всіляко допомагала врегулювати конфліктні моменти.

Як повідомлялось раніше, забудові скажуть «так», якщо буде знайдено компроміс.

Мітинг проти небезпечної забудови ЖК “Soho Residence”.

Пропонуємо переглянути: Навпроти Голосіївської РДА будують чи руйнують?.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

22 листопада 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати