Змінимо разом
   столицю на краще!

Руслан Гаджимурадов: “Голосіївський район має стати найкомфортнішим і найкращим у місті!”

П’ятниця, 23 жовтня 2015, 18:01
Руслан Гаджимурадов: “Голосіївський район має стати найкомфортнішим і найкращим у місті!”

Своїм баченням можливих перетворень у Голосієво та Києві поділився з нами голова Громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації, Громадської організації «Перспективи Києва», президент Федерації кікбоксингу м. Києва (WAKO) Руслан ГАДЖИМУРАДОВ, який балотується від партії Солідарність (№25) по 6 виборчому округу.

- Руслане, чому Ви вирішили йти у політику?

- Я займаюсь громадською діяльністю зі студентських років. Під час Помаранчевої революції та Революції гідності, як тисячам інших українців, мені дуже хотілось змінити ситуацію в країні і місті на краще. Саме тоді я знайшов своїх однодумців і створив громадську організацію «Перспективи Києва». Вона мала розв’язувати проблеми Києва та Голосіївського району, де проживаю. Бо, як показав досвід, одній людині важче достукатись до владних кабінетів і щось змінити, аніж сотні чи тисячі. Деколи на вирішення проблеми мешканцям не один місяць доводиться безрезультатно писати листи у різні інстанції. Коли ж лист пише громадська організація, чи Громадська рада (об’єднання двох десятків громадських об’єднань), справа рухається швидше. Разом з тим для вирішення деяких проблемних питань, таких як проблемна забудова тощо, повноважень часто не вистачає.

Відтак, політика для мене - це спосіб допомагати киянам і змінювати на краще місто та район, в якому живу. Тим більше я цим займаюсь вже понад півтора роки, як громадський діяч і чотири місяці, як голова Громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації, обраний рейтинговим голосуванням 18-тьма з 23 громадських організацій.

- Чим плануєте займатись в окрузі та Голосіївському районі, де балотуєтесь?

- Насамперед буду відстоювати права, добробут та інтереси голосіївців. Рівень і якість життя їх має зрости, а Голосіївський район повинен стати найкомфортнішим і найкращим у місті!

Сьогодні район активно забудовується і займає перше місце за кількістю зданих квадратних метрів. Лише у першому кварталі цього року здано в експлуатацію 94, 6 тисячі житлових квадратних метрів. При цьому у деяких мікрорайонах маємо проблеми із дитсадочками, школами, лікарнями, парковками. Замість їх будівництва забудовники часто відбуваються пайовою участю. Натомість голосіївським діткам доводиться стояти у чергах і їздити за тридев’ять земель на навчання. Нам належить відрегулювати ці проблемні питання.

Наразі наш район один із найзеленіших у столиці і хочеться, аби він лишався таким і надалі. Я зроблю все можливе, аби не допустити незаконну забудову парків - Голосіївського і Совок, лісу, ВДНГ, Жукового острову, скверів. А також, щоб у парках були вбиральні та необхідна інфраструктура.

Серед недоліків, які хочеться виправити: занедбані дороги, житлово-комунальна сфера; брак комунальних дитсадків і шкіл, дитячих і спортивних майданчиків у дворах, парковок; недосконала транспортна розв`язка у деяких мікрорайонах, проблеми з каналізацією та вивезенням сміття на Ширмі, недостатній благоустрій району. Цьогоріч міська влада нарешті взялась за ремонт асфальтного покриття у міжквартальних проїздах, пішохідних переходів, дахів, під’їздів, що були у жахливому стані, встановленням лічильників. Ця робота має продовжитись.

Розпочати її раніше у міської влади не було змоги через потребу гасити надмірні борги Києва і загрозу дефолту столиці. Наразі ситуацію вдалось дещо стабілізувати. Столиці й нині потрібні значні інвестиції, аби відбулись інфраструктурні зміни. Залучати кошти у місто нині (в умовах кризи та військових дій на Сході) вкрай важко, але можливо, якщо виключити корупційну складову. Відтак, одним із завдань бачу боротьбу із корупцією, створення нових робочих місць і покращення ситуації в соціальній сфері, інфраструктурі району тощо.

Щоб досягти зрушень, треба діяти разом, а не сидіти на дивані перед телевізором і критикувати владу. Громада має підказувати владі, які саме зміни їй потрібні і коли. А влада має чути голос народу.

- Які Ваші досягнення як громадського діяча? Що громадській організації, яку очолюєте, вдалось зробити за рік роботи?

- Крім громадської організації «Перспективи Києва», я також очолюю Федерацію кікбоксингу м. Києва WAKО. Якщо говорити про ГО «Перспективи Києва», то через нашу громадську приймальню пройшло кілька тисяч киян. Вони звертались як з дріб`язкових питань, так і з глобальних (як то відновлення роботи бюветів, закриття незаконно встановлених МАФів, припинення незаконної забудови, ліквідація сміттєзвалищ, латання асфальту, захист від рейдерства тощо). Чимало із запитів удалось задовольнити. Серед досягнень - відбиття рейдерського захоплення комунального підприємства «Київський іподром», захист інтересів жителів мікрорайону по вул. Ломоносова 52 а, 54, 54 а, 56, 58, 58а, 60а, в якому хотіли звести приватний дитсадок замість дитмайданчика і скверу, психологічна, юридична та матеріальна допомога АТОшникам, підтримка дітей з малозабезпечених і багатодітних родин (безкоштовні відпочинок у Західній Україні та дитяче харчування зі Швейцарії).

У своїй громадській діяльності чимало уваги приділяю популяризації здорового способу життя та спорту. Зокрема, кікбоксингу, яким займаюсь з дитинства. Бо спорт сьогодні – це здоров`я нації завтра. І це без перебільшення.

На жаль, сьогодні, за даними ЮНІСЕФ, кожен четвертий підліток в Україні, віком від 11 до 17 років, раз на місяць вживає міцні алкогольні напої, третина палить, а кожен дев’ятий пробував наркотики. Цю ганебну практику треба припиняти. Адже в Україні і без того вистачає проблем. Взяти хоча б зростання кількості випадків онкозахворювань. Молоді просто треба показати, що є багато інших, більш приємних та захоплюючих занять, дати їм відчути смак здорового способу життя та перемоги. Саме цим займається Федерація кікбоксингу м. Києва WAKO, виховуючи Чемпіонів України, Європи і світу.


- До речі, а як зі спортивною інфраструктурою у районі?

- На сьогодні більшість спортзалів у районі та у столиці приватні і фактично заняття там - розкіш для більшості киян. На мою думку, Києву потрібно йти шляхом Варшави, де створено близько ста комунальних дешевих спортзали, доступних для всіх верств і категорій населення. Крім того, має бути більше спортмайдчиків на свіжому повітрі. Взагалі у мене є мрія - створити у Голосіївському парку майданчик на зразок того, що діє у Гідропарку, на який з`їзджаються хлопці та дівчата зі всього Києва. Крім того, потрібно збудувати більше доріжок для бігу та їзди на велосипедах, заборонити їздити автівкам у Голосіїському парку.

- Як відноситесь до реформи децентралізації та самоврядування?

- Її однозначно треба проводити. Бо, як і раніше, столиця віддає свої доходи у центр, при цьому їй самій треба гасити борги. Натомість від цього страждають кияни. Адже на розвиток міста, вирішення житлово-комунальних та інфраструктурних проблем грошей банально не вистачає. На початку червня мене дуже надихнула зустріч із екс-головою центробанку Польщі Ганною Гронкевич-Вальц, яку тричі переобирали мером Варшави. Вона поділилась польським досвідом бюджетування та реформи міського самоуправління, а також транспортної і дорожньої реформи. Приміром, у Варшаві діє 18 райрад, в яку входить до 20 осіб залежно від розміру району. Вони не мають права влазити в борги, які перевищуватимуть 15% п’ятирічного доходу. У місті створена потужна мережа комунального транспорту, якою користується 70% мешканців і яка на 70% фінансується з бюджету міста. Там діє єдиний квиток на 75 хвилин на всі види транспорту. За цей час, за підрахунками фахівців, можна доїхати з одного кінця міста в інший. Також діють 30 і 90-денні проїзні.

Аби позбутися корків на дорогах, Варшава пішла на безпрецедентну акцію. Там було побудовано 14 безкоштовних (!) автопарковок поряд із транспортними вузловими станціями метро. Крім того, відведено одну полосу для руху автобусів та таксі. Мета була досягнута. За роки управління меру вдалось удвічі скоротити кількість комунальних підприємств, при цьому суттєво підвищивши їх ефективність.

- Як оцінюєте роботу мера Кличка за рік роботи на посаді?

- Він провів напрочуд складну роботу. Адже йому дісталось фактично зруйноване місто, й не лише у результаті сумнозвісних подій на Майдані. Київ руйнували і грабували 23 роки, коли нашим містом, як і всією країною, керували бандити. Вони поставили киян на межу виживання. А тут ще й війна, яка потягнула за собою чергову економічну кризу в країні. Кличко у найбільш скрутний період сформував сильну команду, яка взяла на себе відповідальність не просто стабілізувати життя у місті, хоча й це не менш важливо, а яка реально почала ламати стару корумповану систему і привносити європейські стандарти в управління містом.

Оцінку роботі мера, самі за себе дають факти. Їх бачу і їм довіряю я, як і більшість киян. Це і наймасштабніший аудит усіх підрозділів і комунальних підприємств міст, який виявив мільярдні розкрадання, за що й було звільнено близько 400 столичних чиновників. Проте чи не найбільшим здобутком нинішнього мера Києва, якого не було ані до нього, ані немає зараз в інших містах України, я вважаю «відкритий бюджет».

Як тільки він запрацює на повну силу, усі кияни пересвідчаться, що шпарини для присвоєння до чиновницьких кишень їхніх коштів відсутні. Тобто важіль контролю за обігом бюджетних коштів: витратами і надходженнями цілком передано громаді міста. Я можу ще довго перераховувати відчутні зміни і в інфраструктурі міста, й освітній, медичній та комунальних сферах.

- А що можете сказати про соціальні програми нинішнього очільника Києва?

- Чітко видно, що соціальна підтримка населення – пріоритет для команди мера. Де ще в Україні продають хліб за 4 грн. 05 коп. чи й досі діє пільговий проїзд у громадському транспорті? Де ви знайдете у комунальних аптеках такі ціни на соціальні ліки від серцевих хвороб? Й поряд з цим, за неймовірного підвищення цін на енергоносії, у Києві збережено на докризовому рівні тариф на квартплату. Тут, я окремо хочу відзначити, вміння Віталія Кличко вести переговори з монополістами на ринку надання послуг. Те, що «Київенерго» за власний рахунок встановлює 3 тисячі лічильників у будинках киян, неабияка допомога киянам. Тож, я чітко можу сказати, що абсолютно усі дії сьогоднішньої міської влади, спрямовані на захист інтересів киян, чого раніше в усі попередні роки Незалежності нашої держави не спостерігалося.

- При мерові Кличку у Києві відродилося будівництво інфраструктурних об’єктів. На який ефект від цього Ви, як киянин, розраховуєте?

- За рік мерства Віталія Кличка у Києві вперше відкрилося дві новенькі школи і два садочки. Хтось скаже, що для кількамільйонного міста це мало, але ж, чекайте, врахуйте фінансові умови, в яких опинився Київ. А залучення 4,5 млн євро інвестицій на відродження 20 столичних дитсадків? Я вперше спостерігаю міжнародну підтримку такого рівня мерові українського міста. У Києві з кожним роком постає проблема нестачі місць у дитячих садочках, величезних черг. Уже зараз, за моєю інформацією, із 14 тисяч місць черга у дитячі садочки скоротилася до 12 тисяч. І це серйозна заявка на вирішення цієї проблеми вже за кілька років. А ще, я думаю, кияни звернули уваги на дорожні роботи по місту. Вперше ремонтуються не лише головні магістралі, а міжквартальні та придворові території. Там, де роками були яма на ямі, які особливо були травмонебезпечні у темну пору доби, сьогодні новеньке асфальтове покриття.

- До вирішення всіх проблем міста ще далеко. Що ще потрібно зробити нинішньому меру у разі перемоги на виборах?

- Головне, не зупинятися на досягнутому, а йти далі, змінюючи наше місто. Так, ще не все зроблено, і попереду багато роботи. Всі започаткування Віталія Кличка правильні і потребують логічного завершення, щоб Київ нарешті став по-справжньому європейським містом. У разі перемоги на виборах команда Віталія Кличка, не маю сумнівів, зможе значно примножити вже наявні результати у започаткованих реформах у соціальній, транспортні, комунальній сферах. Думаю, що з децентралізацією, яка впроваджується в Україні, у тому числі бюджетною, у міської влади з’явиться більше ресурсів і можливостей, щоб Київ став успішним, заможним і комфортним містом!

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

20 вересня 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати