МАФи: знайти компроміс?
Четвер, 27 листопада 2014, 09:51Tweet |
Туалети і сморід біля метро, відсутність пішохідної зони і нехтування думкою громадян – саме такі наслідки має незаконне встановлення МАФів. Боротьба із МАФами заполонила усе місто. Ця ініціатива не обійшла і Голосіївський район. Задля адекватної оцінки ситуації із встановленням та демонтажем малих архітектурних форм було вирішено створити комплексну схему розміщення МАФів, враховуючи думку підприємців, громадськості та адміністрації.
Легко сказати, та не так легко зробити. Гарячі конфлікти під час громадських слухань з цього питання вирували навколо кожної висловленої тези. Основна проблема – це захаращення території та перетворення її на туалет.
Для того, щоб дійти згоди у встановленні МАФів над комплексною схемою працює робоча група із 15 людей – по 5 чоловік від адміністрації, підприємців та громадськості.
Бум незаконного встановлення МАФів припав на квітень 2013 р. Тепер, відповідно до спеціально створеного списку, ці споруди демонтують. «Під кулі» потрапили і добросовісні підприємці, що ведуть свій бізнес більше 10 років і мають усі докази його законності.
Адміністрація Голосіївського району пропонує підприємцям подати пакет документів, щоб їхні ларьки не були демонтовані:
- Заява
- Схема розташування
- Паспорт (старі документи на МАФи)
- Обґрунтування – довести доцільність, ексклюзивність МАФа в тому чи іншому місці (довільна форма).
Голова будинкового комітету (будинок за адресою вул. Глушкова, 22) розповідає, спираючись на офіційну відповідь влади на її звернення: будь-який МАФ чи інша споруда, які б документи не були, не може бути встановлена ближче 20 м до будинку або до виходу з метро без згоди мешканців будинку.
Загалом, робоча група пропонує залишати або демонтувати МАФи, враховуючи ряд критеріїв: скарги та звернення мешканців, відповідність фактичного розміщення МАФа до документів, а також зважаючи на приналежність до зеленої зони та загальний благоустрій міста.
Питання демонтажу залишається відкритим. Протягом цього тижня буде розглянуто документи підприємців. ГО «Песпективи Києва» продовжує слідкувати за цією ситуацією.
«При демонтуванні МАФів обов’язково враховувати думку як громадськості, так і підприємців. У цій ситуації потрібно чітко встановити дедлайни, розглянути усі документи і тільки тоді зносити споруди. Якщо співпраця «громадськість-влада-бізнес» буде плідною, то і процес демонтажу буде оперативним», - зазначає Руслан Гаджимурадов, голова Правління ГО «Перспективи Києва».
Добавить комментарий