Голосіївці-учасники АТО з допомогою
Середа, 22 квітня 2015, 21:52Tweet |
«На жаль, держава не завжди може забезпечити призовників усім необхідним. Аби не залишити у біді та скруті тих, хто жертвує своїм життям заради нас і мирного майбутнього України, ми вже з лютого активно включились у волонтерський рух. Допомагаємо, чим можемо, а також тим, чого найбільше потребують бійці. Взимку передавали продукти та термобілизну, зараз закупили взуття та іншу екіпіровку, від якості якої часто-густо залежить здоров’я і життя бійців. Наразі ж отримали нове замовлення - на літню форму », - зауважив голова правління ГО« Перспективи Києва »Руслан Гаджимурадов, додавши, що громадська організація також надає родичам учасників АТО консультативну юридичну та психологічну допомогу.
Голосіївці цінують таку допомогу. Ліля, матір одного з бійців каже, що раніше їй доводилось дуже скрутно, адже вона безробітна і не могла самотужки купити форму сину. Допомога громадської організації і волонтерів трішки полегшила їй життя. Особливо порадувало, коли сину допомогли купити бронежилет. Стало якось на душі спокійніше. Крім того, вона планує звернутись за допомогою юристів ГО, аби нарешті оформити пільги на комунальні послуги та безкоштовно встановити лічильники. Каже, що через паперову тяганину та плутанину не може цього зробити.
Вдатись до порад правника планує й В’ячеслав Дьошин, учасник АТО, який воював під Горлівкою, а нині перебуває у київському госпіталі. За його словами, дружина теж не змогла оформити пільги на комунальні послуги. «У ЖЕКу їй сказали, що довідка форми-28, яку видали у військовій частині, їм не підходить», пояснив він.
З якими ще проблемами учасники АТО та їхні сім`ї найчастіше звертаються в Голосіївську райдержадміністрацію м. Києва? », Ми запитали у першого заступника голови Андрія Крилюка. Як з’ясувалось, насамперед, йдеться про виплати державою 600 тисяч гривень родинам загиблих-учасників АТО та проблеми психологічної реабілітації бійців після їх повернення додому та їхніх сімей.
«Один з бійців-учасників АТО кілька місяців назад пропав безвісти. Усі розуміють, що скоріше за все його вже немає в живих, бо він служив у гарячій точці. Але тіла не знайшли і ми не можемо виплатити родині 600 тисяч гривень. Ми підключили юридичні служби, волонтерські організації, спілку ветеранів АТО Києва, щоб якось вирішити питання. Але поки що підстав для виплат немає », розповів Андрій Крилюк.
Друга проблема по загиблому, який був добровольцем батальйону Айдар і не був оформлений як учасник АТО, бо не призивався через військомат. Ще одна - у тому, що немає повної бази про поранених голосіївців-учасників АТО, яким Голосіївська РДА разом з волонтерами та спонсорами допомагає ліками та грошима. І нарешті четверта, глобальна, - це психологічний стан родин і тих, хто повертається із зони АТО.
«Наразі її не всі визнають. Намагаються справитись самотужки з психологічним навантаженнями, аби не виглядати слабкими. Але згодом це все одно дає про себе знати, полони та війна не проходить безслідно повз жодну людину, яка побувала в зоні АТО », констатував перший заступник голови Голосіївської райдержадміністрації.
За його даними, з ініціативи адміністрації в районі створено інформаційний центр допомоги АТО, де працюють волонтери. Крім того, працюють психологічні курси і центр «родинний дім», де простих людей вчать, як вести себе з тими, хто побував на війні. Проводяться й інші заходи - виставки, присвячені військовим АТО, футбольні матчі в пам’ять про загиблих, відкриття стіни пам’яті тощо.
Щодо проблем з оформленням пільг на комунальні послуги, то Андрій Крилюк каже, що в райдержадміністрацію скарг не поступало. «Цим питанням займається Управління праці та соцзахисту. Якщо після звернення туди питання не вирішується, хай люди приходять прямо до мене в кабінет. Будемо вирішувати разом », підсумував він.
Добавить комментарий