Змінимо разом
   столицю на краще!

Дитмайданчик за парканом

Понеділок, 6 квітня 2015, 17:10
Дитмайданчик за парканом

У ці вихідні жителі будинків по вул. Ломоносова 52а, 54, 54а, 56, 58, 58а, 60а вийшли на мітинг-протест проти забудови їхнього двору та прибудинкових територій. Кажуть, коли купували квартири у 2007-2008 роках, то всі переглядали проект забудови мікрорайону. За ним у їхньому дворі мав бути сквер та державний дитсадок. Натомість наприкінці 2014 року, 16 грудня, територію, де розташований дитячий майданчик і яку активісти власноруч засадили деревами, загородили парканом. А мешканців будинків поставили перед фактом, що забудовник мікрорайону – будівельна компанія «Ліко-Холдінг» – зведе там середню приватну школу.

Апетити інвестора зростають

«По-перше, тут немає місця для школи. Її хочуть збудувати впритул до нашого будинку за рахунок прибудинкових територій будинків, що оточують ділянку, і всупереч містобудівним нормам. По-друге, по плану забудови мікрорайону тут має бути сквер і державний дитсадок. По-третє, всупереч плану поряд з нашими будинками вже побудовано приватний дитсадок на 230 місць та приватну початкову школу на 210 місць. Але туди наші діти не ходять, як не ходитимуть і в цю, ще не збудовану школу. Адже лише, щоб вступити у початкову школу, треба сплатити 6 тисяч гривень і щомісяця платити за навчання в ній ще по 10 тисяч гривень. Вартість місячного перебування дитини у дитсадку – 6 тисяч гривень – теж «кусається». Такі розцінки для більшості мешканців не по кишені. Тому 80-85% з них виступають проти забудови», – пояснює активістка Наталя, власник квартири на Ломоносова 56.

Наразі жителі семи будинків у переважній більшості змушені відвозити своїх дітей у дитсадки та школи сусідніх районів м. Києва. Раніше хоч якось рятував дитмайданчик та сквер поряд з будинком, куди малеча разом з батьками та бабусями і дідусями могла вийти і гарно провести час, відпочити і розважитись. Тепер же у дітей і дорослих відбирають і це. Власники квартир нарікають, що їхній мікрорайон вже й без того розрісся до розмірів райцентру з населенням 20 тисяч жителів. Мережі та комунікації часом не витримують. Як наслідок, падають напруга, температура води і опалення. При цьому апетити інвестора-забудовника з кожним роком лише зростають і він правдами-неправдами змінює проекти та план забудови. Зрозуміло, не на користь громади, а керуючись своїми бізнес-інтересами. За неповних сім років інвестор так і не приступив до будівництва обіцяної соцінфраструктури у мікрорайоні. Натомість там з`явилось кілька позапланових будівель. Зокрема, виросла ще одна «свічка», приватний дитсадок та приватна начальна школа. На всі ці порушення місцева та районна рада закриває очі, а на скарги пише відписки. Нині і зовсім посилається на введений у 2014 році урядом мораторій на перевірку забудов та спрощення регулюючої документації, констатують активісти.

Зобов’язання треба виконувати

«Зрозуміло, школу треба будувати. Але не за рахунок нашої прибудинкової території, за яку платимо ми, власники квартир. Вона має бути зведена за планом, замість автостоянки, - висловлює позицію більшості мешканців Світлана, власниця квартири з Ломоносова 60 а. – А на території за парканом має бути зелена зона, бо наші будинки і так оточені автостоянками. Досить того, що інвестор будує вздовж озер не 2-3 поверхові таун-хаузи, як це було передбачено проектом, а 20-ти поверхові «свічки».

Поки ж батьки дітей відстоюють свої права та права дітей на можливість гратись на власному дитмайданчику та мати свій сквер для прогулянок, діти намалювали подвір’я своєї мрії. Як видно з малюнків, думки діток і батьків сходяться. У дворі має бути яскравий кольоровий дитмайданчик і гарний сквер. Громадська організація «Перспективи Києва» та Голосіївський осередок партії УДАР, за проханням мешканців семи будинків, долучиться до вирішення цього питання і відстоюватиме їх інтереси.

Як зауважив голова правління ГО «Перспективи Києва» Руслан Гаджимурадов, Києву потрібні інвестиції, але такі, які не шкодитимуть громаді. Інвестор-забудовник має виконувати свої зобов`язання перед громадянами, яким він продав квадратні метри. Адже купуючи квартиру, люди наперед оцінюють, чи комфортно їм буде жити з конкретною інфраструктурою мікрорайону, добиратись на роботу з її транспортною розв’язкою, водити дітей у дитсадок, школу тощо. Тому громадська організація «Перспективи Києва» допоможе активістам обстоювати свої права на належну соцінфраструктуру в мікрорайоні «Ліко-Град» і зробить відповідні звернення у необхідні інстанції, аби перевірити цільове призначення землі на ділянці внутрішньоквартального простору, обмеженого вулицями академіка Вільямса, Маршала Конєва, Ломоносова, композитора Мейтуса, а також чи відповідає заплановане будівництво містобудівним нормам.

Добавить комментарий

План діяльності

Гаджимурадов Руслан - голова правління громадської огранізації Перспективи Києва, голова партійної організації партії Удар голосіївського району Гаджимурадов
Руслан Ерзіманович Голова Правління

Завданнями громадської організації «Перспективи Києва» є:

  1. Створення умов для участі жителів Києва у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
  2. Лобіювання економічних інтересів із залучення інвестицій у столицю, зокрема, в капітальне будівництво...
Повний план діяльності
Автобазар
Пам'ятки по АТО

Новини Києва

22 листопада 2024
Архів новин

Найактуальніша проблема Києва сьогодні?

Показати результати